Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Často ve vztazích dochází k neporozumění, a to dle mého názoru úplně zbytečně. Člověk běžně soudí druhé na základě svých vlastních hodnot a svého jednání. Málokdy se snaží přijmout a pochopit rozdíly, a to obzvláště ve vztahu. Většinou se snažíme druhého přizpůsobit si obrazu svému, svým představám. Bohužel toto jednání vede k dlouhodobé frustraci obou stran. V tomto článku vám popíšu dvanáct zásadních rozdílů mezi mužem a ženou, mezi jejich světy a jejich vnímáním. Přijetím těchto 12 bodů a jejich tolerancí se váš vztah může proměnit raketovou rychlostí. Může se vám stát, že se spíše budete poznávat v mužské stránce, a to je v pořádku. Pokud to tak je, pak váš partner bude nejspíš reprezentovat stránku ženskou.

1. Přístup k životu

Pro muže je prioritou ve světě něco dokázat, přinést hodnotu a budovat. Jde mu především o nezávislost a úspěch. Dokud toto nemá, není schopen se 100% věnovat tvorbě vztahů. Oproti tomu žena se snaží vždy budovat úspěšné vztahy, vytěžit z nich maximum, sdílet a tvořit takové rodinné teplo.

2. Zvládání stresu

Zatímco žena se ve stresu potřebuje vypovídat a sdílet s ostatními svoje bolístky, muž se většinou stáhne a potřebuje být sám, nemá potřebu problém nijak rozmazávat. Žena se většinou muži snaží dávat podporu a chce s ním o problému mluvit, ale to muži nedělá dobře. Mějte na paměti, že muž potřebuje čas o samotě, a pokud mu chcete jakkoli pomoct – dopřejte mu čas a počkejte, až sám bude chtít o problému mluvit.

3. Poskytování pomoci

Ženy ze sebe vždy dávají maximum. Pomoc a podpora bez hranic. Ideálně bychom na sebe chtěly vzít všechnu tíhu světa a vyřešit problémy všech. Oproti tomu muž rozděluje svoji energii moudřeji. Pokud cítí, že má partnerka problém, dá jí jen tolik, kolik si myslí, že ona v ten moment potřebuje. Nikdy ne víc. Muž si v tomto ohledu více váží své energie a nikdy nebude investovat zbytečně více, než je nutné. Žena se potom může cítit opomíjená, ale pokud to tak je, sama si musí říct, co víc chce a potřebuje. Partnerovi to prostě nedojde.

4. Projevování lásky

Muž projevuje lásku tehdy, když na to má náladu, kapacitu, cokoli. Žena neustále. Každým činem, který žena dělá, vyjadřuje lásku. Bez přestávky. Je potřeba si uvědomit, že muž má přístup jiný. Že mohou být období, kdy je více zaměřený do sebe, ale neznamená to, že vás nemiluje. Jen se prostě zrovna věnuje sám sobě.

5. Gesta

Pro ženu jsou gesta jako gesta. Ať už to je obrovský dárek k narozeninám, anebo to, že muži uvaří večeři – pro ženu to má obojí víceméně stejnou hodnotu. Muž uvažuje jinak, ve velkém. Když už udělá gesto, udělá jedno podle něj velké, a potom „má na chvíli pokoj“. Může se tak snadno stát, že žena má pocit, že dělá více, protože udělala více gest, ale muž může mít stejný pocit jen proto, že udělal gesta v jeho pojetí větší. Nepoměřujte proto kdo, co a kolik. Muži to takto nevnímají.

6. Nálada

Muž je stabilní a konstantní. My ženy máme menstruační cyklus a také v cyklech fungujeme. Naše nálada se mění, často. Mužova nikoli. Muž může být tedy poměrně vykolejený našim chováním, pokud ho na jeho změny nepřipravíme.

7. Důvod komunikace

Muži jsou praktičtí a komunikují, jen když k tomu mají praktické důvody. Ženy ale komunikují i bez důvodu, jen tak, aby si popovídaly. Aby navázaly vztah a spojení s druhým.

8. Potřeby

Když muž něco chce, prostě si o to řekne, narovinu, bez okolků, bez výhybek. Žena ale předpokládá, že muž pochopí její náznaky a že sám vyčte, co má udělat, aby jeho partnerka byla šťastná. No, bohužel, muž to nikdy nepochopí. Nikdo neumí číst vaše myšlenky. S mužem musíte vše komunikovat přímo, vždycky.

9. Sex

Jde mužům jen o sex? Ano. V tom pojetí, že když mají chuť na sex, chtějí většinou opravdu jen samotný akt. Žena chce romantiku, mazlení, předehru. Je důležité v tomto ohledu nastolit rovnováhu. Muž by vám měl někdy dopřát to, co potřebujete vy, a vy byste se zase měla občas smířit s „účelovou rychlovkou“.

10. Řešení problému

Muž se s problémy příliš nepáře. Přistupuje k řešení a nemá potřebu o problému diskutovat a rozmazávat. Zatímco žena hledá podporu, chce se vypovídat a ideálně sehnat někoho, kdo by jí problém pomohl vyřešit.

11. Chyby

Když muž udělá chybu, opraví ji, pokud to uzná za vhodné. Pokud ne, dál se jí nezabývá. Žena je schopna o svých chybách hodiny přemýšlet a přemítat nad tím, co mohla udělat jinak, cítí lítost a snaží se vylepšit aktuální situaci. Někdy ale až přehnaně analyzuje.

12. Štěstí

Muž za největší štěstí považuje to, když se mu daří v tom, v čem si předsevzal. Žena většinou štěstí zakládá na kvalitních vztazích, na cílech jí až tolik nesejde. Zde může docházet k největšímu neporozumění.

Toto jsou základní rozdíly ve vnímání světa mužů a žen. Pokud budete mít na paměti i druhý protipól vnímání, může vám to velmi dobře zlepšit vztah s vaším protějškem. Pamatujte, že vaše vnímání světa není to jediné, a kvalitní vztah stojí na kompromisu a porozumění. A pokud uděláte první krok vy, věřte, že partner se k vám rád přidá.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.