Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Na začátek bych možná trošku upravila pojmy. Velmi pravděpodobně se nebojíte zamilovat, ale znovu zklamat, vždyť taky, kdo by se bál lásky, že? Na tenhle fenomén narážím častěji, než bych si přála a musím se vám přiznat – i já jsem s tím kdysi bojovala. Podělím se s vámi tedy o zkušenost, kterou jsem si ze svých zklamání odnesla, a která mi dodnes pomáhá se nad vše povznést.

Neberu si to osobně

Chyba je vždycky na obou stranách. Někdy můžeme mít tendenci vztahovat neúspěch vztahu k sobě. Přesvědčení typu: On mi ublížil, on mě podváděl apod. jsou ale velmi neužitečná. Budu k vám teď upřímná – buď jste dělala něco, čím jste mu takové chování umožnila anebo to prostě nebyl chlap pro vás. A říkám si, kde je tady prostor pro zklamání? Já ho nevidím. Jediné, co vidím, je prostor pro růst a prostor pro upevnění své vlastní hodnoty.

Povznést se

Já se rozhodla pro růst. Zdokonalovala jsem sama sebe a věnovala se hodně tomu, co nefungovalo. Objevila jsem si, čím to bylo a tyhle věci jsem začala jednu po druhé měnit. A pak to bylo tady. Skvělý chlap, vážně dámy, takového byste chtěly vedle sebe každá, ale měl své „démony“. Neměl vyřešeno pár svých problémů, a tak se v některých situacích choval prapodivně. Teď jsem měla jistotu, že to nebylo mnou. A tak jsem si řekla, že mu dám důvěru. Dám mu šanci. A když ji zklame, budu mít další zkušenost.

Jak dát správně šanci

Neudělala jsem to, že bych se do něj bezhlavě zamilovala, ale prostě jsem tu pro něj byla. Byla jsem v klidu a sledovala jeho růst. Obdivovala jsem ho, jak se se svými problémy pere, jak roste. Uvědomila jsem si, že tím, že tohle dělá, vyjadřuje tu největší lásku. Co na tom, že má občas svoje nálady, tohle je to, co dělá, mění sám sebe, aby mohl být se mnou. A tohle byl přesně ten čas upustit tu uzdu zamilovanosti úplně.

Na co se nesoustředit

Nesoustřeďte se na to, co je špatně. Vždycky bude něco špatně. Nevytvářejte si domněnky, proč dělá to a proč ono. Nevztahujte to k sobě. Nesnažte se ho nikam tlačit, vysvětlovat mu něco dlouhými hovory. Dejte mu prostě volnost. Pak uvidíte, jak s tou volností nakládá. Jak už jsem psala v jednom článku, bez svobody není láska.

Nezaměřujte se na sebe

To, že nic nebudete vztahovat k sobě souvisí i s tím, abyste nesledovala, že zamilovaná nejste. Kam směřujeme pozornost, tam to roste. Neřešte to. Dovolte si jen tak být vedle člověka, kterého máte ráda a buď to přijde anebo ne. Nevytvářejte si sama bloky a neutvrzujte se v tom, že ho nemilujete.

Závěrem

Kdyby byla jedna myšlenka, kterou bych chtěla, abyste si z článku odnesly, bylo by to to, že bychom neměly blokovat budoucnost na základě minulosti. Dělat si jizvičky a rány a nenechat je zahojit. Tohle je jeden ze způsobů, jak si sama stát v cestě a to věřím, že nechcete.

Dovolte si být pozorovatel. Pozorujte jeho, co dělá, jak se chová, jak se vyrovnává sám se sebou, jak se vyrovnává s vámi a snažte se udržovat neustálou rovnováhu mezi svými myšlenkami a realitou. Tady nemůžete nic ztratit, ale pouze získat. Otázka je, jestli získáte zkušenost a nebo partnera pro život.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.