Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Cítíte se ve vztahu sama? Máte pocit, že je partner vedle vás, ale ne s vámi? Už nevíte, čím to může být, a co udělat pro to, aby vám ve vztahu bylo lépe? Nejste v tom sama. Tyhle pocity zažívá spousta žen, a já se s vámi v článku podělím o to, co s tím.

Jak být šťastná ve vztahu

Pro následující řádky je důležité, abyste si zodpověděla, proč se ve vztahu cítíte sama? Možná vám chybí podpora, možná jste ve vztahu bez zamilovanosti nebo možná nejste šťastná sama se sebou bez ohledu na vztah. Buďte k sobě upřímná, otevřená a přiznejte si, jaká je ta pravda. Cesta ke štěstí ve vztahu vede vždy přes vaše osobní štěstí. Možná jste v životní fázi, kdy od partnera potřebujete více podpory, ale neumíte ji přijímat nebo on ji nedává. Možná je důvod jakýkoli jiný. Začněte ale vždy od sebe a zbavte se toho, co vás tíží. Jak říkáme v koučování – zlikvidujte tolerance. Zaměřte se sama na sebe a na to, co u sebe potřebujete vylepšit. Někdy se stává, že vztah skončí, protože zjistíte, že bez partnera jste šťastnější. V některých případech naopak zjistíte, že když jste šťastnější vy, bude i váš partner.

Nejčastější důvod pocitu samoty

Nejčastěji se setkávám s tím, že se ženy cítí samy, protože neumí přijímat, umí jen skvěle dávat. Přijímají většinou jen od svých kamarádek – podporu, vypovídání se, vyplakání se, ale málokdy jde žena za partnerem a vyžaduje tohle od něj. A to je důvod pocitu samoty. Psala jsem o souvisejícím tématu v článku „Proč ženy neukazují svoji zranitelnost.“ Je důležité zranitelnost ukázat a dát partnerovi prostor, aby se ve vztahu projevil jako muž.

Vztah bez zamilovanosti

Druhým nejčastějším důvodem pocitu samoty je to, že ve vztahu chybí zamilovanost. Můj osobní názor na zamilovanost je poměrně pesimistický. Růžové brýle jsou krásné a nepochybně nám dávají skvělý základ pro budování vztahu, ale jsou skutečně tak důležité pro jeho budoucnost? Pravá láska přichází s časem po překonání pár krizí a po navázání skutečně hlubokého přátelství mezi vámi a partnerem. Cokoli předtím je pouze chemie a velká přitažlivost. Nedávno jsem slyšela krásnou teorii, že láska je pouze sympatie k životnímu příběhu druhého, ale je skutečně partner, s podobným životním příběhem tomu našemu, ten pravý? V tomto případě vidím řešení jedno – všímejte si toho skvělého a oceňujte za to partnera. Nesoustřeďte se na zamilovanost, ta se stejně časem ztrácí. Soustřeďte se na budoucnost, na to, co vám partner může dát. Soustřeďte se sama na sebe.

Jak zlepšit vztah

Jak jsem psala na začátku článku, zaměřte se sama na sebe a důvody toho, proč se ve vztahu cítíte sama, a s těmi pracujte. Buď si promluvte s partnerem – jsou-li důvody na jeho straně, nebo se sama rozvíjejte ve směru, který potřebujete. Rozptylte pozornost a přestaňte na chvíli věnovat pozornost svému pocitu samoty. Jsou i krásnější věci na světě, na které se můžete soustředit, a uvidíte, co se s vaším vztahem potom stane. Pocit samoty signalizuje absenci něčeho. Pokud odhalíte, co přesně ve vztahu chybí, můžete s tím dále pracovat. Často ženy žijí v iluzi „budu mít muže, jen abych nebyla sama“ a ještě častěji přichází s časem na to, že toto není recept ke štěstí. Zmapujte, co se ve vás děje, a s tímto potom pracujte.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.