Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


,,Mám fajn chlapa. Dá se s ním povídat, umí vydělat peníze, je hodnej, umí to s dětmi a umí mě i rozesmát, ale já jsem se prostě nezamilovala.“ Poslední dobou podobné věty často slýchávám. Vedlo mě to k zamyšlení, čím to je, že máme vedle sebe fajn člověka, ale nezamilovaly jsme se? Jak takovým situacím porozumět? A co v nich dělat?

Test pro vás?

Když na sobě pracujeme, stáváme se lepší verzí sebe sama. Posouváme se dál a cítíme to na sobě. Transformace je ale proces komplexní a zdlouhavý, když uděláme nějakou změnu ve svém chování, postupem času se tahle změna propíše do naší povahy, projeví se v názorech a pak i v touhách. Berte to jako takový kompletní update naší osobnosti. A když se tohle děje, tak přichází lidé, kteří by zapadli do našeho starého života na svoje místo, ale v tom novém nám už nesedí.

Co mě to přišlo naučit?

Přišlo vás to naučit si ještě více vážit sama sebe. Když známe svoji opravdovou hodnotu, nespokojíme se s ničím, co nám nevyhovuje, a to ani s partnerstvím z rozumu. Je to skvělá zkušenost, protože nám ukazuje, že se posouváme a roste naše povědomí o všem, co není tak úplně podle našich představ. Třeba si zatím neumíme rozumově odůvodnit proč, ale náš vnitřní hlas nám našeptává, že tudy ne.

Co si uvědomit?

Dostala jste se do role, ve které brzdíte hned dva životy – svůj a partnerův. Ten svůj brzdíte vědomě, ale partner mnohdy netuší, že něco není v pořádku. A vy ho vaší setrvačností budete držet ve vztahu, který není stoprocentní. Každá situace vždy přichází, aby učila všechny zúčastněné, takže i partner si něco z vašeho vztahu odnese a bude to důležité pro jeho život.

Takže co teď?

Zkuste se na celou situaci podívat jako na příležitost – příležitost naučit se něco o sobě a posunout se dál. Pro ty statečnější z nás existuje jedno řešení – mluvte o tom. To, že si budete schopna s partnerem popovídat na tohle téma je pro vás příležitost posílit vaše sebevědomí, ujasnit si společně, na čem jste a v neposlední řadě příležitost pohnout se z místa.

Pro ty méně statečné z nás vidím příležitost pro zamyšlení se sama nad sebou. Čím to je, že zrovna já jsem se dostala do téhle situace? Co mě vede k tomu, že si tohle ve svém životě toleruji? Jak dlouho si tohle chci tolerovat? Položte si všechny otázky, které vás k tomu napadají a pak si na ně odpovězte. Dejte si rozhovor sama se sebou. Často, když se zastavíme, a dovolíme si nahlédnout na svoje myšlenky, uděláme obří krok dopředu. Často se potom stává, že se před námi zjeví řešení a my ani nevíme jak.

Na co nezapomenout?

Ať už se rozhodnete dělat ve své situaci cokoli, nezapomínejte na nehodnotící vědomí. Podívejte se na celou situaci jako nezúčastněný pozorovatel, z nadhledu. Nesuďte svoje myšlenky, pocity, touhy ani situaci. Jen z pozice pozorovatele uvidíte řešení.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.