Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Mám kamaráda a ten se nedávno sestěhoval se svojí přítelkyní. Jsou spolu relativně krátce a oba byli dlouhý čas předtím nezadaní a bydleli každý sám. Byla jsem s tímhle kamarádem na obědě a sdílel se mnou své poznatky z čerstvého spolubydlení. Náš hovor se ubíral hlavně k tomu, co je na tom nejhoršího.

Single rutina

Marek (můj kamarád) označil věc, které říká „single rutina“. Představte si to jako návyky, které máme, kterými třeba relaxujeme a zvykli jsme si na ně. Některé mohou být hezké – jako třeba večerní kosmetika při poslechu hudby. Některé mohou být lehce nepřitažlivé jako třeba koukání s pivem na telku, nenalíčená ve vytahaném tričku, a některé spočívají prostě v tom, že na vás nikdo nemluví – třeba klidně hodinu. A pak když najednou máme partnera, jdou tyhle zvyky stranou nebo na ně úplně zapomeneme. Nám to chybí. Začneme se přizpůsobovat partnerovi a oba děláme ústupky, aby naše soužití bylo co nejsnesitelnější. Marek mě inspiroval tím, že si s přítelkyní sedli a o těchto zvycích si promluvili. Co dělal jeden a co druhý. Popovídali si, jak mohou tyto svoje zvyky zpět zapojit do jejich společného soužití.

Signál

Marek mě pobavil, když mi povídal o signálu – znamení, kterým jeho přítelkyně pozná, že je právě ve stavu „nemluv na mě a neruš mě, relaxuju tichem“. Říkala jsem si, jak je tento čas sám pro sebe důležitý. Většinou totiž zapomeneme na svoje potřeby a soustředíme se jen na vztah. Jaké jsou vaše singl zvyky? A nakolik je praktikujete v současné chvíli? A jak by to vypadalo, kdybyste se ke svým zvykům vrátili? Mnohokrát jsme už slyšela o tom, že něco v tom vztahu prostě chybí a dámy většinu nevědí, co to je. Možná to je právě single rutina. Čas sama se sebou a pro sebe. Singl rutina taky pomáhá v péči o naše duševní zdraví 😊 každý relaxujeme jinak a relaxovat je třeba.

Co je tedy nejhorší?

Když se příliš obětujeme. Moje kamarádka Darča „obětovala“ příteli všechno. Bývala to úžasně energická holka, která si nebrala servítky. V posledních měsících je ale jako vyměněná – bez energie, utahaná a utrápená. Ona sama říká, že to je tím, že už nemá čas sama na sebe a pro sebe. Její přítel je na ni příliš vázaný a nedává jí moc prostoru. Kam tohle asi povede, co myslíte?

Prostorem budujete lepší vztah

I když máte jeden z těch krásných vztahů, kdy bez sebe neuděláte ani krok a cítíte se v tom skvěle, měli byste jeden druhému dopřát i čas sám pro sebe na svoji single rutinu. Nejen že tak prodlužujete období zamilovanosti, ale taky se na sebe budete víc těšit. Vaše energie ve vztahu se změní. Zkuste to a uvidíte, obzvlášť v tomto povánočním období byste se měla odměnit kvalitním časem sama pro sebe.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.