Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Někdy si ženy zaměňují pojem sebevědomí s různým chováním, které ale se sebevědomím nemá nic společného. Co to tedy sebevědomí je? Jak se pozná zdravé sebevědomí a jak být krásná a sebevědomá? O tom vám povím níže v článku.

Sebevědomí obecně

Sebevědomí je vědomí vlastní hodnoty, svých schopností, zkušeností a potenciálu. Není to přeceňování ale ani podceňování. Je to vědomí hranice mezi tím, co mám a co můžu mít, zároveň ale i vědomí toho, co už je nad moje schopnosti. Je to také navyšování téhle hranice – sebevědomí by mělo růst s počtem úspěchů, ale ne příliš, to už bychom hovořili o namyšlenosti a povýšenosti. Je to bilancování na zdravé hranici.

Zdravé sebevědomí

Zdravé sebevědomí lze chápat jako cestu k tomu, co chceme. Cestu přes překážky, nikoli ale přes mrtvoly. Zdravě sebevědomý člověk si uvědomuje, kde je hranice toho, co poškozuje ostatní. Zdravé sebevědomí se projevuje jako touha dojít dál, než jsem kdy byla. Vyžaduje taky dávku sebereflexe, bez ní se už o zdravém sebevědomí hovořit nedá.

Sebevědomá žena

Taková žena je schopna odnášet si poučení ze svých zkušeností a využívat je k tomu, aby naplnila svůj potenciál. Je schopna říct svůj názor s citem a ohledem na ostatní, nikdy ale nevytrvá dlouhodobě v situacích, kde jí není dobře. Je třeba si uvědomit, že sebevědomí ovlivňuje i další řada psychologických předpokladů člověka – například stabilita, dominance, citlivost, empatie a další. Někdy si tedy můžeme mylně myslet, že sebevědomé nejsme – potom je to o práci na naší osobnosti.

Jak být krásná a sebevědomá

Ráda bych vám poradila rychlý a snadný trik, jak toho docílit, ale bohužel takový neexistuje. Stát se sebevědomou ženou vyžaduje jít krůček po krůčku. Uvědomujte si samu sebe v situacích, kde se nechováte podle svých představ a zamyslete se, co vám brání. Je to to, že neumíte říct ne? Nebo se bojíte, co ostatní řeknou, když povíte svůj názor? Jaké jsou vaše limity?

Závěrem

Sebevědomí je krásná věc a vyzařuje z nás do okolí. Je to důležitá složka naší osobnosti, která pomáhá k tomu, abychom naplnily, co v nás je. Sebevědomí potřebujeme pro realizaci – všeho. Zaměřte se tedy sama na sebe a zeptejte se: Jak by to vypadalo, kdybych byla sebevědomá? Co vše by se muselo změnit?

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.