Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Jsme jací jsme. Někdo rád říká, že už nikdy nebude jiný. Já si ale pokládám otázku – čím to je, že jsme právě takoví, jací jsme? Co ovládá motivy našeho chování? A proč je každý člověk na planetě jedinečný unikát? Je to proto, že každý z nás věří něčemu jinému. A na základě této víry potom jedná. Ti osvícenější z nás znají motivy svého chování, ti méně osvícení se smířili s faktem „jsem už takový“. Co je tedy to, co utváří lidskou osobnost? A co nás ovládá?

Ovládá vás to, co neznáte

Některá fakta o nás samotných jsou zřejmá. V některých oblastech se známe dokonale. V jiných oblastech, nejčastěji ve vztazích, sami sebe neznáme, a jsme ovládáni něčím podvědomým. Jakýmsi procesem, co běží v naší hlavě na pozadí a zároveň procesem, který určuje náš život. Je velmi jednoduché říct si „od teď už budu taková“, ale horší je svému slovu potom dostát. A je to jednoduše proto, že jste pravděpodobně plně neporozuměla tomu, proč jste právě taková.

Co o sobě neznám

Veškeré naše chování se formuje, když jsme malí anebo na základě traumatických zážitků z pozdějšího života. To, co nám předají rodiče, to, co zažijeme a jakou zkušenost si z toho odneseme, řídí náš život. Vytváříme si vlastní pravdy, které potom ve světě vyhledáváme. Například dítě, které nebylo rodiči doceněné, si může v dospělosti brát jakoukoli zpětnou vazbu jako útok na svoji osobu a hodnotu. A ačkoli to tak nemusí být míněno, takový člověk je potom tímto vnímáním ovládán a může to mít za následek to, že se raději spokojí s nižší pracovní pozicí, než aby postupoval výše, i když by na to měl. A tato subjektivní pravda toho člověka ovládá.

Jak převzít kontrolu

Každý z nás má v sobě takových svých pravd uloženo desítky. A tyto pravdy vedou naše kroky životem. Kouzelné je na tom to, že v momentě, kdy tyto pravdy poznáme a pojmenujeme je, tak máme možnost je změnit. Můžeme si vybrat, čemu budeme věřit. A klidně to může být tato nová pravda, námi vybraná, pro nás užitečnější, která nás bude motivovat a nikoli brzdit.

Ten trik ohledně našich pravd tkví v tom, že to, čemu věříme, sami nevidíme. Pokud byste si celý život mysleli, že je Země placatá, nenapadlo by vás, že to může být jinak. Pak by přišel někdo a ukázal vám fotku z vesmíru. Tím pohledem na tu fotografii by pro vás otevřel možnost svoji pravdu změnit. A v životě to funguje stejně. Pokud se rozhodnete poznat do hloubky sebe sama a rozhodnete se odhalit všechny své pravdy, které vás mohou brzdit a pokud tu bude někdo, kdo vám pomůže vidět věci jinak, změní vám to život.

Život je volba

Každý den našeho života se pro něco rozhodujeme. Co si dáme na snídani, jakou práci uděláme, čemu se budeme věnovat, jakého partnera budeme mít po svém boku a taky pro to, jestli budeme obětí anebo tvůrcem. Každý den našeho života si můžeme vybrat, jestli setrváme v tom, co nám bylo dáno anebo jestli svůj život změníme. Jestli poznáme to, co nás ovládá anebo jestli se slepě necháme ovládat. Pokud se rozhodnete svůj život tvořit a vzít ho opravdu do svých rukou se vším všudy, potom vás čeká úžasný život podle vašich představ. Ano, ta cesta bude vyžadovat spoustu upřímosti k sobě samému a možná bude občas i pěkně nepříjemná, ale ten výsledek za to stojí, věřte mi. A prvním krokem může být třeba žádost o konzultaci pod tímto článkem.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.