Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Obdivuju vztahy, které trvají roky. Člověk by řekl, že to je to, po čem všichni touží. Stálý partner, stabilita, jistota. Každá úroveň vztahu s sebou ale přináší i určité výzvy. Často partneři v dlouhých vztazích můžou čelit fenoménu, který se nazývá přechozený vztah. A o tom bych vám dnes ráda něco napsala.

Přechozený vztah

Přechozený vztah chápu jako mrtvý bod. Neděje se nic nového, nic vzrušujícího, s partnerem se známe, jsme sehraní, nečelíme ničemu vážnějšímu, prostě taková pohoda. Možná nám ale při takové pohodě něco schází. Cítíme se, že už to není jako dřív, chybí nám nový podnět. Chceme se pohnout z mrtvého bodu, ale kam vlastně?

Iluze aktivit

Většinou je prvním logickým krokem podnikat s partnerem nové aktivity, mít nové zážitky, dělat něco neobvyklého. Může to fungovat a určitě to stojí za pokus, ale možná už máte takové pokusy za sebou a přišla jste na to, že ten efekt není trvalý. To, co přináší takové aktivity je vzrušení z něčeho nového, to je ta injekce nové energie, kterou jste potřebovala. Jak ale zajistit, aby se do vztahu vrátilo, co tam bylo, bez přehnaného vymýšlení nových aktivit?

Nejistota v jistotě

Asi každá žena byla někdy zaláskovaná do muže, který o ni nestál. V té době jsme určitě každá byla přesvědčená o tom, že právě on je tou největší láskou. A víte proč? Nebyly jsme si jisté, že ho dostaneme, možná jsme spíš tušily, že se to nepodaří, ale to vzrušení z očekávání bylo velmi příjemným podnětem. A jak tuhle zkušenost využít ve vztahu? Najděte ve své jistotě malou dávku nejistoty.

Správná dávka nejistoty

Pro někoho to může být malinká žárlivost (koukají mi po něm ženské? Flirtuje s ním kolegyně v práci?), pro někoho naopak vědomí toho, o co člověk přijde, když partnera mít nebude. Zkuste si představit, jaké by to bez něj bylo? Co by to pro vás znamenalo?

Oceňte ho

Někdy je potřeba uvědomit si partnerovi kvality a docenit je. Někdy pro všechen zvyk a stereotyp nevidíme toho skvělého člověka vedle nás. V čem je dobrý? Za co jste ho vždycky obdivovala? Čím vás inspiruje a jak vám pomáhá? Zamyslete se nad tím, co pro vás jako člověk znamená a objevte v něm znovu to, proč jste se do něj zamilovala.

Přechozený vztah neexistuje

Přechozený vztah je pouze iluzí, kterou nazýváme to, že už vše známe. Žijeme v době, kdy jsme zvyklí vyhazovat rozbité a nahrazovat nepotřebné, máme zafixované, že nové je vždy snadno a rychle dostupné. Jak ale můžeme vědět, že se v dalším vztahu nestane po pár letech totéž? Přechozený vztah je výzva jako každá jiná a my můžeme udělat to, že vynaložíme veškeré úsilí pro to, aby vztah přetrval. Naše babičky nikdy neřekli, že jejich vztah byl přechozený, a to je možná ten důvod, proč jejich manželství trvají desetiletí. Nehledejte něco, co už jste našla. Lepší partner nebude, možná jen větší vzrušení, ale je vzrušení opravdu to, na čem chcete stavět svoji budoucnost?

Závěrem

Soustřeďte se na to skvělé, co máte a oceňte to. Prohlubte svůj vtah s partnerem. Najděte vaše společné téma a posouvejte se v něm (například osobní rozvoj, sport), buďte většími parťáky. Staňte se jeden pro druhého nenahraditelní a potom vás už nikdy nenapadne, že by váš vztah byl přechozený.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.