Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Zajímalo by mě, co k vám přišlo za myšlenky, když jste si přečetla tento nadpis. Dokonalost jako životní cesta. Na jednom z koučovacích výcviků jsem pochytila myšlenku dokonalosti. Zavrtala se mi do hlavy jako červ do třešně. A tak moc mě zaujala, že ji musím sdílet i s vámi.

Co je to dokonalost?

Dokonalost je ve všem. Dokonalost je vědomí, že vše přichází z dobrého důvodu, a zároveň přijetí situací přesně takových, jaké jsou. Pokud budete žít život ve znamení dokonalosti, pak pochopíte, že nic negativního vlastně ani neexistuje. Jestliže vše přichází z dobrého důvodu, a to i to špatné, potom jediný důvod, proč někdy čelíme něčemu těžkému, je to, abychom se něco naučili a žili spokojenější život. Je to v podstatě dar od vesmíru.

Problém jako dar

Dřív jsem nesnášela, když se něco nepovedlo. Brala jsem to jako svoje selhání a někdy i jako to, že mě snad vesmír nenávidí, když mi dělá zrovna tohle. No jo, role oběti. A k čemu mi to bylo? K ničemu to nevedlo. Buď jsem obviňovala sebe, nebo ostatní, nebo okolnosti. A byla jsem zapšklá. Naštěstí je jedním z mých darů optimismus, a tak jsem si časem začala přirozeně všímat fenoménu „kdyby se nestalo tohle, tak se teď neděje tohle“. A že ty věci, co se potom děly, stály za to! Začala jsem vidět dokonalost. Kdybych neprošla tím špatným, nemůže přijít to dobré. Protože bych si toho pak nejspíš nevážila. Navíc bych byla o tolik zkušeností chudší.

Dokonalost v přítomnosti

Moje strategie byla vidět dokonalost zpětně. Ale co když už ji můžeme vidět teď? Zkuste se sama sebe v těžkých chvílích ptát, co je na téhle situaci skvělého? V čem je dokonalá a co mě přichází naučit? Odpovědí je spousta a vy si určitě najdete tu pravou pro vás. Možná jste mohla objevit svoje kvality, o kterých jste ani nevěděla, že je máte. Možná jste zjistila, že ke spokojenému životu potřebujete něco změnit. A možná jste zjistila něco úplně jiného.

Dokonalost jako cesta

Možná se vám také někdy v životě stalo, že když jste se naučila určité věci přijímat, tak se najednou přestaly dít. Například když jste přijala tu protivnou nadávající sousedku, která vás každý den štvala, tak jste ji najednou přestala potkávat. Pokud si zvolíte dokonalost jako svoji cestu, pak se nejspíš stane to, že negativní situace z vašeho života vymizí. Najednou tam prostě nebudou. Vy na ně budete totiž čekat, vítat je, s vědomím, že jsou pro váš život důležitý a v momentě, kdy změníte toto vnímání, tak se změní i náboj těchto situací. Najednou vás nemusí nutně frustrovat, ale mohou vás těšit.

Negativismus jako cesta do pekel

Každý z nás nejspíš zná někoho, kdo je ukňouraný negativista, věčný stěžovatel, řešitel problémů a zarytý pesimista. Jak vám s takovým člověkem je? Tento člověk se smířil s tím, že se proti němu svět spiknul. Všichni mu ubližují a všechno je špatně. Na světě není nic hezkého ani dokonalého. Čeká nejspíš jenom na smrt. Toto se stane, když odmítnete dokonalost. Odmítáním dokonalosti jako byste odmítala život sám. Dovolím si takové přirovnání. Každý život je dokonalý. Nějakým záhadným způsobem život vznikl. Z pár buněk vyrostl celý člověk a tenhle proces prostě dokonalý je. Na světě neexistuje nic dokonalejšího. A i když si můžeme myslet, že náš nos nebo vlasy nejsou perfektní, tak náš život stejně je.

Popírat dokonalost je to stejné, jako popírat život sám. Ostatně, možná právě díky tomu nosu, co se vám tak nelíbí, okouzlíte muže, kterého budete milovat celý zbytek života. Kdo ví. Jedno je ale jisté – určitě to bude dokonalé.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.