Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Tohle je pro mě trošku smutné téma, protože se velmi často setkávám s ženami, které se sebou spokojené nejsou. Chtěla bych docílit svojí prací toho, aby ženy za mnou s tímto tématem chodily méně a méně a aby byly schopny naučit sebelásku i své děti. Někdy se mi zdá, jako by téma nelásky k sobě bylo poznávacím znakem našeho národa. V článku vám tedy popíšu několik základních principů, na kterých „Být sama se sebou spokojená“ stojí.

Jak přijmout sama sebe

Každý z nás má limity a je to přirozené. Nikdo se nerodíme dokonalý z jednoho prostého důvodu – kdyby to tak bylo, nepotřebovali bychom druhé lidi. Člověk je tvor společenský možná právě díky nedokonalosti. Jenom více z nás dokáže vytvořit dokonale fungující celek obohacený o krásné nedokonalosti. A co je na vás to nedokonalé? S čím nejste spokojené? Zamyslete se nad svými limity a rozdělte si je do skupin – tohle lze měnit nebo tohle měnit nechci (z jakéhokoli důvodu).

Tohle lze změnit a tohle měnit nechci

Někdy objevíme, že něco je naší přirozenou součástí – introvert se bohužel nikdy nestane extrovertem nebo nesystematický člověk asi těžko ze dne na den začne ve všem vidět systém. A to je v pořádku. Co můžete a chcete změnit, na to se zaměřte a zkuste se v tom zdokonalovat. A co změnit nemůžete, jednoduše vyhledejte pomoc v okolí. Jako já s přítelem – je to věčný nesystematik, já naopak mám obtíže s dotahováním věcí do konce. Tohle je čas na výměnný obchod – já mu sestavím tabulky a on mě bude motivovat, abych dodělala to, co chci – skvělá kompenzace našich „slabin“ v praxi. 😊

Přijmout sama sebe

Tím, že si přiznáte limity, máte příležitost je přijmout. Někdy to bude složité, ale i přesto je potřeba se podívat na to, co vás to přišlo naučit? Jestliže neumím říkat ne, co mě to přišlo naučit? Možná se mám naučit, že ne je přirozená součást života. Co je tedy to, co se o sobě a životě máte naučit ze svých limitů? Těžká otázka, vím, ale zkuste si odpovědět, uvidíte, že se pak přijmete snáz.

Odpustit sama sobě

Tohle je vám možná jasné, že byste si měla odpustit, ostatně píše se o tom v hodně článcích na internetu, ale už se nikde nepíše, jak na to. Odpustit sama sobě můžete až v momentě, kdy se přijmete a pochopíte svoje limity. Možná bych ani nemluvila o odpuštění sama sobě jako spíš odpuštění toho, že věci nepůjdou v otázce vašich limitů jednoduchou cestou, že možná půjdou oklikou. Odpusťte si tedy, že něco nedokážete hned anebo tak či tak. Přijměte fakt, že to půjde prostě jinak.

Závěrem

Jak mít tedy ráda sama sebe? Poznejte svoje limity, zjistěte, jak s tím naložit. Vyhledejte pomoc a podporu ve svém okolí a jděte do toho. Nebojte se být k sobě upřímná a hlavně, když to nepůjde hned, dejte si čas, i o tom to je.

 

 

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.