Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Za životní změny bývají považovány velké věci – narození dítěte, přestěhování, svatba, nová práce… Lidé se často na životní změny fixují jako na významné milníky svých životů, kde se děje něco zvenčí a mění to jejich životní styl. Já si ale kladu otázku – je toto opravdu životní změna?

Změna vnější není změna vnitřní

Často se nám uleví po rozvodu, přestěhování, v nové práci. Cítíme se skvěle a říkáme, že tahle změna nás posunula dopředu. Co když se pak stane něco, co nás vrátí zpět? Co když ten muž, se kterým jsme začaly chodit, je stejný jak ten předchozí? Co když se nám v nové práci opakuje po nějakém čase to stejné, co v té staré? Je to jen důkaz toho, že toto životní změna nebyla, jen změna prostředí nebo okolností.

Co je to pravá životní změna

Pravá životní změna začíná v nás samotných. Musíme pochopit (nebo nám to musí někdo ukázat), co jsme dělaly a kam nás to zavedlo a co máme tendenci stále opakovat. Vysvětlím to na příkladu. Mám kamarádku a ta pořád mění práce, opravdu pořád. Za poslední rok vystřídala zaměstnání čtyři. Vždycky se jí děje něco ve smyslu, že ji šéfová nemá ráda, nebo jsou proti ní kolegové a podobně. Vždycky se najde někdo, kdo na ni šije boudu. Ona stále mění zaměstnání, doufá, že to příští bude jiné. Od přírody je bohužel hodně tvrdohlavá a vytrvalá, takže se v takovém kolečku drží už celých 8 let. Měly jsme spolu upřímnou chvilku, kdy jsem jí řekla, že je to o ní a o jejím přístupu (jednou jsem ji totiž viděla v práci v akci, tak jsem si mohla dovolit toto označit). Pro ni to bylo velké wow, nechápala a neviděla, že je to v ní, jen čekala a doufala, že změna přijde se změnou prostředí.

Toto je životní změna. Nemůžete měnit pouze zaměstnání, musíte změnit přístup. Nestačí se přestěhovat nebo rozvést, je třeba změnit to, co vás do nepříjemné situace dostalo. Různé situace se vám budou neustále opakovat bez ohledu na to jaký muž bude vedle vás nebo kde budete bydlet. Ta pravá životní změna vychází opravdu hluboko z vás. Změna prostředí tomu může pomoci, ale prostředí nikdy neudělá tu změnu za vás.

Jak poznám, že moje změna není změna

Vyčerpání. To je společný jmenovatel všech pseudo změn. Začnete se postupně smiřovat s realitou, přijímat ji, anebo se snažit ji nevidět. Řeknete si, že všichni chlapi jsou stejní a že už žádného nechcete, nebo se vydáte podnikat místo hledání ideální práce anebo se z vás ztratí veškerá energie, radost, a tak říkajíc vyhoříte.

Ve všech těchto případech se odkláníte sama od sebe, od své hloubky. Ten paradox je v tom, že vždy vás život navede tak, abyste čelila sama sobě, dokud to nepochopíte. Ať už tím stylem, že začnete být ve svém životě nešťastná anebo tím, že se vám ty stejné situace budou opakovat. Jednou z toho kola musíte ven a musíte to rozseknout, pokud se nechcete zbláznit.

Jak nastartovat životní změnu

Buďte k sobě upřímné a neotáčejte se zády k vašemu životu. Hledejte příčiny v sobě a nebojte se najít ty pravé příčiny. Upřímnost je cesta. Někdy nemusíte vše vidět, nemusíte tomu rozumět, i to je v pořádku. V tom případě vyhledejte kouče nebo jiného odborníka, který vám pomůže označit oblasti pro zlepšení a provede vás cestou změny až k vašemu cíli. Někdy stačí jen drobnost a život se změní od základu.

Stačí jen rozhodnutí, že to chcete jinak. Prvním krokem může být 20 minut konzultace. Jdete do toho? Jeden klik na tlačítko pod článkem může změnit život.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.