Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Říkám si, co to vlastně znamená zdravý vztah? Jak se pozná kvalitní vztah od toho nekvalitního? Existují vůbec nějaká univerzální měřítka štěstí ve vztahu? Bavili jsme se na to téma s přítelem – zajímal mě i mužský pohled. Vzhledem k tomu, že oba hrajeme Get2KnowMe, došli jsme názoru, že štěstí ve vztahu se odvíjí od toho, jak vztah naplňuje vaše hodnoty.

Co to jsou hodnoty?

Hodnoty si můžete představit jako pilíře, na kterých stojí váš život. Když nebudete naplňovat hodnoty, nebudete mít na čem stavět a potom se váš život „začne hroutit“. Nebude zkrátka šťastní. Když se dívám na balíček hodnot, vyberu pro vás pár, které považujeme oba s přítelem pro vztah za zásadní.

Neberte, prosím, níž uvedené jako dogma nebo rady do vztahu. Kouzlo hodnot je v tom, že každý člověk i vztah vyznává hodnoty jiné. S některými se tedy můžete ztotožnit a s jinými ne.

Hodnota Já je pro vztah zásadní, protože aby dva lidé mohli vést vědomý vztah, je potřeba, aby znali sami sebe a svoje potřeby. Nejhorší, co může být, je člověk, který doufá, že se ve vztahu najde. Myslí si, že s druhým už konečně bude kompletní, ale není tomu tak. Jedině kompletní člověk vědomý si toho, co od života chce a potřebuje, to může dostat a ve vztahu to neplatí o nic méně.

Osobní rozvoj

V partnerském vztahu nám partner zrcadlí a odráží to, co sami nemáme zpracované a ukazuje nám cesty, kde můžeme ještě vyrůst. Někdy je to fajn, ale někdy je to opravdu nepříjemné. Vztah je v podstatě oblastí osobního rozvoje – tou nejintenzivnější. A jediný způsob, jak z něj vyváznout bez zranění je nechat se vlnou osobního rozvoje unášet a růst společně s partnerem.

Rodina

Proč chceme vztah? Abychom měli rodinu. Nemyslím teď jenom děti, i dva tvoří rodinu. Rodina je pouto, které trvá a které podporuje nás jako pár i jako individuum. Je důležité s partnerem tvořit rodinu. I když by to měla být rodina malá o dvou členech.

Přátelé

Hlavně v začátcích vztahu mají partneři sklon uzavírat se do bubliny před okolním světem. Mají svoje růžové brýle, velkou lásku a je jim skvěle. Zapomínají ale tak na přátele. Přátelé jsou důležitou hodnotou pro vztah už jen proto, že vás donutí z vaší bubliny vykouknout ven. Dávají vám také určité zrcadlo a díky nim se váš vztah posouvá na vyšší level.

Smysl

Vztah musí mít smysl. V čem vidíte vy smysl vztahu? Já ho vidím v tom, že mám parťáka, nejlepšího přítele, kterému se můžu svěřit a celkově člověka, který mě zná a doprovází mě na cestě.

Láska

Tuhle hodnotu jste čekaly, dámy, mám pravdu? 😊 Láska musí být! Pro vztah je stejně důležitá jako voda v polívce. Bez lásky to prostě nejde. Jak dáváte najevo lásku svému partnerovi?

Svoboda

Kde není svoboda, tam není láska. Tím, že dáte partnerovi svobodu ve vztahu, dáváte mu i důvěru. Stejně tak jako zvíře v kleci není šťastné, ani vztah bez svobody nemůže být spokojený. Více se tématu svobody ve vztahu budu věnovat v jiném příspěvku.

Zábava

Všechno nás musí bavit, i náš vztah. Umíte se spolu zasmát? Pak jste na dobré cestě. Sdílený smysl pro humor nebo akčnost, touha podnikat bláznivé věci a mít spoustu skvělých společných zážitků je kořením každého vztahu.

Uznání

Samozřejmě je skvělé vědět, že vás partner podporuje v tom, co děláte. Je úžasné mít vedle sebe člověka, který vás inspiruje tím, co dělá. Žije svůj sen, nebo má jiné poslání, které naplňuje. Bez uznání k partnerovi mi vztah přijde prázdný.

Závěrem

Závěrem si zkuste zodpovědět následující otázky. A napište mi vaše odpovědi, třeba takto inspirujete i další dámy.

  • Jaké ze vztahových hodnot jsou ty vaše?
  • A nakolik je naplňujete?
  • Pokud je nenaplňujete tak, jak byste chtěla, čím to je?
  • Co můžete udělat pro to, abyste hodnoty více naplňovala?
  • A co vám brání k tomu, aby to tak bylo?
Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.