Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Často slýchávám otázky typu „Jak najít nový vztah?“ nebo „Kdy najdu toho pravého?“ a moře podobných. Vždycky se musím pousmát, protože všechny tyhle věty mají jedno společné – snaží se najít návod nebo ujištění. Přitom odpověď je tak jednoduchá – nehledejte.

Proč aktivně vztah nehledat?

Uvedu vám příklad. Představte si krásnou slečnu. Sedí v baru a kouká kolem sebe. Moc se nebaví, protože je zaneprázdněná tím, že pokukuje všude možně a hledá někoho, kdo by se jí líbil. Myslíte, že za ní někdo přijde? Nepřijde. Mám to ozkoušené tisíckrát a moje kamarádky zrovna tak. Nejvíc to funguje tak, že se bavíte a smějete s kamarádkou a pak se na vás stojí fronty. Vážně to tak je. Možná se ptáte proč? Odpověď je jednoduchá.

V momentě, kdy aktivně vyhlížíte, přestáváte být pro muže atraktivní. Měli by to s vámi totiž moc jednoduché a o to žádný nestojí – nehledá-li známost na jednu noc – to potom s tímto přístupem pravděpodobně uspějete. Když vyzařujete to ANO, okrádáte se i o radost z flirtu. Nejlepší flirt je přece ten, kdy nevíme, jak to dopadne a nevíme, jestli se tomu druhému fakt líbíme.

Udělejte experiment

Jednou, když jsem ještě byla nezadaná, jsem udělala experiment. Šla jsem na rychlé rande. Probíhá to asi tak, že sedíte u stolečku a máte 5 minut na konverzaci, po pěti minutách se muži posunou o stoleček vedle a vy se takto „rychloseznámíte“ s asi deseti muži. Na konci zaškrtnete, který se vám líbil a pokud to zaškrtne i on, tak vám pořadatel vymění kontakty.

Proč o tom mluvím? Všichni zúčastnění se aktivně snaží najít nový vztah. A je to na nich vidět. Nechci se nikoho ze zúčastněných dotknout, ale připadala jsem si v celé místnosti jako jediná normální. Došla jsem k závěru, že čím více a čím déle aktivně vztah těmito způsoby hledáme, tím hůř můžeme na okolí působit.

Buďte boží single

Často jsem se i já ptala „Kdy najdu toho pravého?“ a vážně jsem vyzkoušela kde co, abych ho našla (tohle by bylo ale asi téma na samostatný článek). A víte, kdy přišel? V momentě, kdy jsem se na to všechno vykašlala. A víte, co je na tom nejzajímavější? Že já ho už znala 😊. Vede mě to tedy k závěru, že někdy tím přílišným hledáním a snahou můžeme samy sebe brzdit.

O snaze na závěr

Snažit se najít nový vztah a snaha celkově jsou naprosto zbytečné věci. Důvěřujte v to, že ten pravý přijde. A nebudete se muset snažit. Všechno má totiž svůj čas a dává to pak i v závěru smysl. Víte totiž, proč jste ho ještě nepotkala? Pravděpodobně proto, že na něj ještě nejste připravená. A aktivní snahou svoji cestu k němu budete jen brzdit.

Slyšela jsem krásnou větičku. Zněla asi nějak takto: „Není důležité najít toho pravého, ale být tou pravou pro toho pravého.“ A přesně to se děje, když na vztah čekáte – stáváte se tou pravou.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.