Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Všude se mluví o sebelásce. Je to fenomén dnešní doby a je důležitý. Popisuje se, co dělat, abyste se měla víc ráda, ale popis většinou zůstává pouze na povrchu. Pak se mi při práci s klientkami stává, že mi říkají, že toto téma už mají vyřešené, že tohle a tamto si zpracovaly, a že už jsou v otázce sebelásky daleko, protože přeci praktikují všechny ty chytré techniky z internetu. Čím to ale je, že po hlubším rozboru je téma rozpláče a odkryjí si, že se vlastně ještě rády nemají? Protože se dostaly do hloubky. Já vám dnes popíšu pár signálu, podle kterých poznáte, že se nejspíš nemáte tak úplně ráda.

Nesdílím nepříjemné

Cokoli, co může být pro druhé nepříjemné, radši nesdílíte. Vy jste přece silná a vy to unesete, nemusíte tím znepokojovat druhé. Jste taková ta hodná vrba, ke které se každý chodí vypovídat, ale nikdo vlastně nic neví o vás a o vašich problémech. Když váš někdo naštve, raději polknete, než abyste rozvíjela nepříjemnou debatu. Nerada říkáte ne a s tím souvisí bod číslo 2.

Empatie na maximum

Toto znamená, že máte tendenci dávat druhé před sebe samotnou. Prvně vy a pak já. Jste na všechny přespříliš hodná, a to i v případě, že nedostáváte nic nazpět. Jste možná přesvědčená o tom, že správná žena má být skvělá hospodyňka a lpíte na tom, aby domácnost fungovala na 110%. Možná se váš program skládá z plnění slibů, co jste dala druhým, a to na úkor své vlastní energie.

Okolí vám to dává najevo

Když se hodně nemáte ráda odráží vám to okolí. Jste pravděpodobně obklopena lidmi, kteří za to nestojí. Pomlouvačné kamarádky, špatní partneři, mstiví kolegové. Nikdo vás nikdy nepochválí. Dostává se vám kritiky. Možná se jí bráníte, možná často měníte okolí, ale tento scénář se vám opakuje. Často jste využívaná.

Máte tendenci se omlouvat

Hlavně aby se na vás nikdo nezlobil. Raději nebudete mít svůj názor a dáte za pravdu druhé straně, když by to mělo vzbudit emoce. Pokud si někdy dovolíte svůj názor říct a nesetká se to s pochopením, běžíte se omluvit. Máte tendenci, aby vás všichni měli rádi, až samu sebe stavíte do pozice „ty jsi Bůh a já nic“.

Šedá myš

Nerada na sebe přitahujete pozornost. Žádné vyzývavé oblečení, výrazný make-up. Hlavně splynout. Nebudete mít tendence tlačit se na vedoucí pozice nebo mluvit před ostatními na poradách. Spokojíte se s průměrem. Možná cítíte, že váš potenciál je větší, vaše názory zajímavé a správné, ale nemáte touhu je jakkoli prosadit.

Osamění

Opravdovou sebelásku provází pocit naplnění. Nikdy se necítíte sama, protože jste vždy s tou nejvíce milovanou osobu (sama se sebou).  Když se ale ráda nemáte, nedokážete to. Když jste sama, velmi pravděpodobně přichází deprese. Máte pocit, že nemáte komu zavolat, komu se svěřit a ani nevíte s čím byste se měla svěřit, protože to, co zažíváte je pro vás nepochopitelné a neuchopitelné.

Vyhýbání se sama sobě

Když je vaše míra sebelásky malá, máte tendence vyhledávat různý program – kamarádky, plný diář, pracovní povinnosti. Hlavně ani chvíli nebýt sama a nepřemýšlet nad sebou, vyhýbáte se sama sobě. To vede k životu v iluzi – vytěsnění a přehlížení toho bolestného.

Pokud se v některém z bodů poznáváte, zkuste se zamyslet nad tím, nakolik vás tohle v životě omezuje? Kolik vám to bere energie? Jak vám toto nastavení škodí? Napište mi do komentářů, čemu ve svém životě čelíte vy a s čím se setkáváte ve svém okolí. Pokud se poznáváte ve většině bodů je načase udělat změnu. S čím více body se ztotožňujete tím spíš nastal čas na opravdovou změnu. Přece celý život nechcete strávit sama v koutě nebo ano?

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.