Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Je vám po rozchodu smutno? Máte pocit, že rozchod nezvládáte? Tak to jste na tom jako většina všech žen. Ale jak z toho ven? Jak rozchod co nejlíp a nejdřív překonat?

Čas sama pro sebe

Největší šok bývá to, že najednou nemáte kam směřovat pozornost. Člověk, který vás poslední měsíce (možná i roky) zaměstnával a bral si většinu vašich myšlenek najednou není. Je docela těžké ráz na ráz přesměrovat pozornost k sobě, obzvlášť, když zažíváte všechny ty nepříjemné pocity s rozchodem spojené, ale nic jiného vám nezbude.

Znáte takové to moudro, že čemu se nejvíce vyhýbáte je pro vás zároveň tím nejlepším lékem? Je to jako strhnout náplast. Chvilku to bolí – hodně, ale ta bolest rychle zmizí. Stejně to se stane, když zaměříte hned po rozchodu pozornost sama na sebe.

Co se tím myslí?

Nemyslím to, abyste chodila ven a s kamarádkami a tak dál – samozřejmě, choďte, ale kdybych vám radila tohle, moc vám to nepřinese. Když se chcete zbavit svých emocí a pocitů, prostě je vnímejte. Neanalyzujte, jen vnímejte. Jak to vypadá v praxi: Když přijde jakýkoli pocit, tak si všimněte, kde ve vašem těle je. Na chvilku ho zavnímejte, ale nic s ním nedělejte. Dejte tomu pár vteřin a pak si zase dělejte to, co potřebujte.

Proč se nevyhýbat pocitům

Cílem není pocit potlačit nebo snad vůbec necítit. Cílem je, abyste vnímala všechno a rychle si to odžila. Přece nechcete tu samotu po rozchodu zažívat dlouho? Čím dřív všechny pocity odžijete, tak tím dřív bude po všem. Když budete k tomu všemu dělat i jiné aktivity, jako třeba chodit ven s kamarádkami apod., celý proces urychlíte. Nezapomeňte ale v každou chvíli sledovat svoje pocity.

Co na rozchodech trvá tak dlouho?

Nejhorší na rozchodu je vyrovnat se se změnou. Žádná změna v životě neprobíhá ze dne na den. Ani rozchod ne. S city je to o to horší, že zabírají nejvíce času. A někdy je fakt těžké se v nich vyznat. Nejlehčí není ani odpuštění, které spolu s rozchodem přichází. Nemluvím jen o odpuštění partnerovi, ale i sama sobě. Další vztah, co nevyšel, další zklamání… je přirozené, jestli se na sebe zlobíte. Berte to jako další emoce ke sledování.

Emoční policista

Po tom, co si zahrajete na emočního policistu a pochytáte všechny emoce, všech si všimnete a necháte je být, se vám uleví. Zmizí samota, zmizí smutno po rozchodu. Neříkám, že tenhle proces bude trvat týden, může to být i delší doba, ale rozhodně vám můžu slíbit, že tohle funguje. Tak vytrvalost, dámy, a hurá se do sledování svých emocí, ať jste z toho co nejdříve venku.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.