Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Důležité na začátek je uvědomit si, o čem přesně nevěra je. Nevěra není problém, ale je to důsledek nějakého problému, možná dlouho přehlíženého, neřešeného anebo nikdy nevysloveného. Nevěra není něco, co bychom měli řešit tím – okamžitě s tím přestaň. Nevěra je příležitost, jak prohloubit vztah a zocelit sama sebe.

Krok jedna: Zjisti, o co jde

Klíčový je první rozhovor na téma proč se to stalo. Nespokojte se s odpovědí „uklouzl jsem jen jednou“ apod. má to svůj důvod, věřte tomu. Z mojí praxe jsou příčinou nevěry tři nejčastější důvody, popíšu vám je níž. Když zjistíte, o čem přesně ta nevěra byla, máte příležitost celou situaci a váš vztah posunout na vyšší level. Pokud se pro to tedy rozhodnete, někdy se můžete rozhodnout pro odchod, ale i to je v pořádku. Důležité je mít na paměti neobviňovat sebe ani partnera. Každý jsme nějak nastavený, máme svoje zkušenosti a způsob fungování a chybami se člověk učí. Krásně se to říká, hůř se to prožívá, ale zkrátka je to tak, že někdy člověk potřebuje podvést anebo být podvedený, aby si o sobě mohl něco uvědomit.

  1. Nevyzrálost partnera

V dnešní době stále častěji čelíme fenoménu svobody. Zní to zvláštně, že? Možná se zamilujeme, ale často se stává, že se nám po opadnutí růžových brýlí anebo po nějakém delším čase zasteskne po svobodě. Která z nás si nikdy nepředstavila sex s jiným? Pokud jsme vyzrálí, pak zůstaneme u představ, ale pokud ne a pokud pokušení odoláváme dlouho a naskytne se příležitost, je možné, že podlehneme. Poukazuje to na to, že si možná partner neuvědomuje hodnotu vztahu, možná má různá jiná přesvědčení, která ho vedou k závěru, že podvádět je lepší (když se cítím provinile, chovám se k žene potom hezky). Těch důvodů může být nespočet a mají jednoho společného jmenovatele – partner ještě nevyzrál k tomu být plnohodnotným partnerem.

  1. Neschopnost mluvit

Protože je nevěra pouze důsledkem, je jasné, že tomu předchází problém. Ve vztazích, kde se o problémech konstruktivně mluví se nevěra nevyskytuje. Pokud se váš partner cítí, že s vámi nemůže svoje problémy sdílet z jakéhokoli důvodu anebo třeba toho není schopný, začne se po chvíli cítit ve vztahu svázaný, a to ho v mnoha případech může dovést až k nevěře.

  1. Problém ve vztahu

Pokud nás nebo partnera cokoli ve vztahu nenaplňuje a neřešíme to, máme tendence utíkat. Někdy se stává, že vztah jen tak vyšumí, v podstatě bezdůvodně. Jindy se třeba hádáme a nevíme, kam dál, i tohle může partnera zavést k nevěře. Zkrátka hledáme útěk někam, kde nás to láka, je nám tam příjemně a hlavně – nejsou tam žádné problémy.

Co s tím?

Promluvte si s partnerem a objevte příčinu a podle ní se zařiďte. Pokud budete chtít na vztahu pracovat oba, zaměřujte se na to, na co jste přišli. Vyhledejte klidně i pomoc a odborníka. U vás bude důležité zachovat klid. Partner se s vámi nebude chtít bavit, když mu začnete plakat nebo na něho křičet. Tohle je příležitost pro vás povyrůst – zachovávat klid. Může vám v tomto pomoci kouč anebo terapie EFT.

Nevěra jako příležitost

Nejvíce v životě rosteme na situacích, které nejsou jednoduché. Nevěra je skvělá příležitost, jak se o sobě něco naučit a posunout se v životě dál. Tím, že se postavíme do role oběti „On mě podváděl“, docílíme toho, že se to velmi pravděpodobně stane v budoucnu znovu. Využijte této příležitosti a staňte se lepším člověkem. Klidným, schopným čelit i krizovým situacím. Věřte, že to v závěru posílí nejenom vás, ale i celý vztah.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.