Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Velmi často slyším vyprávět ženy o paralelních vztazích. Mají několik mužů a tváří se, že jim to tak vyhovuje. A ono to možná může být chvilkově zábava, ale časem se každá žena dostane do bodu, kdy je potřeba situaci rozlousknout a vybrat si.

Říkám si, čím to je, že se ženy dostávají do situací, kdy se ocitnou mezi více vztahy. Napadá mě několik nejčastějších důvodů a možných řešení. Povím vám o nich níže.

  1. Mám jednoho stálého partnera a střídám milence

Tohle je situace mojí kamarádky. Má manžela a docela si rozumí, ale ona neustále hledá to vzrušení z nového flirtu a takovou tu počáteční zamilovanost. A tak střídá milence. Každý má jinou expirační lhůtu. Ji to baví, protože ty motýlky v břiše prostě miluje. A taky je docela akční to zatajování před manželem a tajné schůzky s milencem. Důvodů, proč to tak může být je několik. Buď neumí zacházet s dlouhodobým vztahem nebo potřebuje jistotu.

Co to znamená, že neumí zacházet s dlouhodobým vztahem? V několikaletých vztazích je třeba s partnerem prohlubovat vztah po všech úrovních, a to se může zdát jako nuda nebo jako nereálné, když nevíme, jak na to. A může se nám stát, že hledáme to, co nám chybí u jiných mužů.

A co to znamená, že potřebujeme jistotu? V partnerovi ji vidíme. Jistotu toho, že se mám ke komu vrátit domů, jistotu toho, že tohle je člověk, se kterým pravděpodobně budu celý život, a to je lepší než nejistota u milence.

  1. Mám několik „stálých“ partnerů, kteří o sobě vzájemně neví

Tohle je příjemnější varianta, protože víte, co chcete, jen jste to nenašla v jednom muži. Nejčastějším důvodem tohoto typu paralelního vztahu je to, že potkáte muže, který má něco z toho, co ve vztahu potřebujete, ale ne vše. A ten druhý má zase tu druhou polovinu toho, co prvnímu chybí. Dohromady jsou pan Božský.

Tady je řešení odpovědí na otázku: „Věřím, že existuje můj Božský?“ Pokud ne, dá se situace řešit podrobným rozborem vašich přesvědčení, protože se pravděpodobně někde velmi blokujete a velice si tím snižujete šanci ho skutečně potkat.

  1. Samotné mi není dobře a čím víc tím líp

Tohle je ten poslední důvod, proč ženy vstupují do paralelních vztahů. Setkávám se i s takovým typem žen, které udělají cokoli pro to, aby odklonily pozornost samy od sebe. Čím víc lidí, partnerů, okolo sebe mají, tím méně se vnímají a tím méně mají čas sama na sebe a o samotě. Některým ženám to vyhovuje, protože když se zaměří samy na sebe, uvědomí si, co vše není podle jejich představ a s čím vším nejsou spokojené. A to je hodně nepříjemné. Proto je mnohem pohodlnější nezaměřovat na sebe pozornost.

Nelze říct, jestli je paralelní vztah dobrý nebo špatný. Má zkrátka svůj účel. Když objevíme, za jakým účelem vznikl ten náš, můžeme pak celou situaci lépe uchopit a postavit se k ní. Jedno vím ale jistě – všechno to začíná a končí u vás – a jako všechno ostatní v životě je i paralelní vztah skvělá příležitost naučit se něco o sobě a posunout se v životě dál.

A co vy, dámy? Našly jste se v některém z typů? Budu ráda za vaše názory a komentáře pod článkem.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.