Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Ráda čtu Oshovy knihy. Pokud Osha neznáte, je to filozof, který má velmi zajímavé názory. Některé jsou pro mě naprosto mimo, s nějakými souhlasím a jiné mě úplně strhnou – jako jeho názor na lásku a svobodu.

Co je myšleno svobodou?

Osho tvrdí, že kde není svoboda, neexistuje láska. Jak si ale správně vydefinovat, co to svoboda je a co už není? Svobodu bych definovala jako jakékoli jednání, kterým neomezujete svobodu druhých. Popřípadě cokoli, na čem se s druhou stranou domluvíte (jsou-li vaše představy svobody ve vztahu benevolentnější). Svoboda ale není pouze vlastní volnost, je to i schopnost dát svobodu druhému. V okamžiku, kdy máte sklon druhého kontrolovat a ovládat to, co dělá, stáváte se i vy nesvobodná.

Chce to kapku důvěry

Dát někomu svobodu může být obrovská výzva, obzvlášť pro ženy, které si zažily nevěru, lhaní a různé jiné podvody. Ale je třeba si uvědomit, že žádní dva lidé na světě nejsou stejní a že každý si u vás zaslouží začít s čistým štítem. Když dáte člověku plnou důvěru, můžete zároveň pozorovat, jak s ní bude nakládat. Dát důvěru zároveň znamená povolit uzdu a dát svobodu.

Jak poznat lásku bez svobody?

Lásku bez svobody poznáte snadno. Ženy se většinou trápí, po nocích se snaží odemknout partnerův telefon nebo se mu nabourat do facebooku. V krajních případech si zakládají falešné profily a zkouší svého partnera sbalit přes internet. Zažila jsem jednou i případ, kdy slečna poslala svoji kamarádku, aby jejího partnera sledovala – uf. Všechny tyhle ženy pojí dvě věci – nevěří svému partnerovi a nevěří ani samy sobě.

Jak funguje svoboda v lásce?

Se svým přítelem jsem zavedla absolutní svobodu v našem vztahu. Takže vám povím rovnou z naší praxe, jak nám to funguje. On může cokoli, jít kamkoli, s kýmkoli. Já můžu to stejné. Když se mi chce, odjedu si někam na pár dní sama nebo s kamarádkou a on může udělat to stejné. Prostě shrňme to – děláme si co chceme, s plnou důvěrou v toho druhého. A výsledný efekt? Přijde mi jakobych věděla o každém jeho kroku – sám mi to říká. Trávíme spolu 90% veškerého času a víme, co se nám honí hlavou.

Závěrem

Pokud máte problém se svobodou ve vztahu nebo s důvěrou v partnera, je na čase prozkoumat čím to může být. Zamyslete se, co vás k tomu vede, jak se to projevuje, co to dělá s vámi a co to dělá s partnerem a s vašim vztahem? Jak by vypadala svoboda ve vašem vztahu? Je vůbec možné, aby tam byla? Podělte se s ostatními ženami o vaše zkušenosti se svobodou v komentářích.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.