Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Podpora je skvělá a ve vztahu to platí dvojnásob. Stalo se vám někdy, že jste se cítila, že od partnera nemáte podporu? Nebo vám partner někdy vyčítal že vy jeho dostatečně nepodporujete? Přitom jste se cítila, že děláte všechno, co je ve vašich silách, aby od vás podporu cítil? Třeba jste mu ji jen nedala tak, jak ji potřeboval dostat. Jazyk podpory Stejně jako jazyky lásky (budou brzy tématem jiného článku 😊) existuje i jazyk podpory. Představte si to takto – každý z nás má svůj vlastní jazyk, způsob, kterým vyjadřuje věci (i podporu) a naopak i způsob, jakým tato vyjádření chápe. Je to jako různé řeči – nemůžete si s partnerem rozumět, jestliže vy mluvíte čínsky a on anglicky. Je tedy třeba svoje jazyky vzájemně poznat a mluvit jimi tak, abyste si rozuměli. Jak to poznám? Jednoduše se s partnerem pobavte, od koho vnímá největší podporu. Položte mu tyto otázky:

  • Jakým způsobem ho tento člověk podporuje, co přesně dělá, co říká, nebo co neříká?
  • Čím to je, že partner cítil největší podporu zrovna v této situaci od tohoto člověka?
  • Jaké jsou vlastně situace, kdy potřebuje podporu a jaké jsou ty, kde potřebuje spíše povzbudit?

Skrze tyto otázky můžete poznat, jak má podpora vypadat a kdy má přicházet. Různorodost Každý to má opravdu jinak. Někomu stačí říct obyčejné „Ty to zvládneš“, někomu zase pomůže hmatatelná pomoc (např. uvaření oběda), někomu zase vyhovuje, když mu můžete dát klid. Je to opravdu různé. A je to taky skvělá příležitost, jak se lépe poznat. Příliš mnoho podpory škodí Nezapomeňte ještě na jednu důležitou věc – všeho moc škodí a podpora není výjimkou. V momentě, kdy budete zažívat příliš mnoho podpory zpohodlníte. Představte si to na příkladu – když budu partnerovi každý den 10x opakovat, jak je skvělý, tak přestane mít motivaci dělat to, co dělá, protože, no, už je přece skvělý. Je tedy důležité vnímat i bod, kdy podpora přechází do chlácholení a hází nás nebo partnera do tzv. komfortní zóny. Jak se pozná správná podpora Správná podpora má přicházet, když člověk čelí něčemu pro něj obtížnému anebo když zvládl něco, co pro něj nebylo lehké. Každý má samozřejmě ty hranice jinde – opět příležitost k hovoru 😊 Dávání podpory je v podstatě celé o hledání rovnováhy. Hledáte bod, kde se potkává právě podpora s posunem dopředu. Zvládnete se na takovém bodu udržet? Podporující partnerství Je skvělé být ve vztahu, kde je správná podpora. A ještě lepší je být ve vztahu, kde i podpora má svoji hranici. Zkuste najít tento bod rovnováhy ve svém vztahu a experimentujte s balancováním kolem něj. Uvidíte sama jak se energie vašeho vztahu změní.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.