Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Měla jsem teď takové složitější období. Nebudu vás zatěžovat detaily, ale zkrátka jsem byla v situaci, kdy jsem neviděla východisko. Zeptala jsem se sama sebe – co by sis v takové situaci poradila? A víte co? Poradila bych si „neřeš to“. Některé věci v životě, obzvlášť ty, kde už jsme udělaly vše, co bylo v našich silách, je opravdu lepší neřešit a počkat, jak se to vyvrbí. Je třeba být v klidu a přijmout vše, co se může stát.

Pak jsme se zamyslela a řekla sama sobě: „To ses zbláznila, ne? Jak bys to mohla neřešit? To nejde!“ Jak typické. Když něco opravdu moc chci, mám tendence tlačit na pilu. A najednou to ke mně přišlo, něco jako osvícení, najednou jsem věděla, co mám dělat, jak to neřešit. A o to se dnes s vámi podělím v článku. Neberte tento článek jako dogma, nebo jako moudro, spíš jen jako moji zkušenost, o kterou bych s vámi ráda sdílela.

Změna prostředí

První věc, která mě napadla bylo moje prostředí. Určitě máte svoje místečko, které máte spojené s něčím příjemným. S životní etapou, zážitkem anebo osobou. Na tom místě jste možná tehdy nic neřešila. Co takhle tam odjet? Nasát samu sebe tenkrát a připomenout si, jaké to bývalo? Sotva jsem já přijela do Irska a nadechla se, bylo to jako bych ani nikdy neodjela. Měla jsem hned na tváři úsměv a připomněla si to bezstarostné období, které s tehdejším pobytem souviselo.

Co jsem dlouho nedělala?

Začalo to ke mně přicházet. Comeback roku 2012. Co jsem to tehdy dělala? Tenkrát jsme s kamarádkou navštívily sportovní bar, lidi fandili, bůh ví komu a vážně už nevím, co to bylo za sport, ale pamatuju si, jak jsme tenkrát začaly fandit taky. Hrály jsme si na skalní fanynky a byla to nejlepší párty našeho života. Tak jsem šla fandit znovu. Seznamovat se s lidmi a dělat šílenosti až do rána. To víte, bylo mi zle druhý den, ale uvědomila jsem si, že jsem za celou dobu ani jednou nepřemýšlela nad svým trápením.

Co jsem si tenkrrát neuvědomila?

Když jsem si takhle minulá/současná já chodila po Dublinu, přišel ten velký AHA moment – proč se mi předtím tak dařilo? Já to neřešila! A proč jsem to neřešila? Já si totiž byla naprosto jistá tím, kdo jsem. Jsem někdo, kdo zvládne život za jakýchkoli okolností, jsem člověk, který se nestará o budoucnost, moje jediná budoucnost byla o tom, že budu šťastná, a to já přece budu za každých okolností, vždycky jsem byla a když se něco pohnojilo, tak to bylo dobře! Půda se musí hnojit, aby plodila.

A tak jsem si řekla…

„Holka, buď v klidu a neřeš to.“ A opravdu už to neřeším. Znovu jsem přehodnotila situaci a odpověděla jsem si na otázky: Udělala jsem skutečně maximum pro to, aby se situace vyvíjela tak, jak by sis přála? Je něco, cos ještě neudělala a mohla bys? Požádala jsi o pomoc všechny, kdo by ti mohli pomoct?

A pak jsem vše odevzdala do rukou osudu. Smířila jsem se s tím, že nemusím dostat to, co chci. Zároveň jsem si připomněla, kolikrát to byl pro mě dar. Rozhodla jsem se věřit životu a procesu. A najednou jsem neřešila vůbec nic.

Neřešící mindset

Další moje uvědomění bylo o mindsetu člověka, který věci neřeší. Když mluvím o mindsetu mám namysli myšlenky, které člověk má v hlavě ohledně daného tématu. Častokrát se řešením problému můžeme propadat do „co by kdyby“ a nevědomky tak děláme problém ještě větší. Přišla ke mně otázka – není snad jedno co se stane, když se stane tohle? Proč bych se tím vlastně měla zabývat? Ještě se nic nestalo, tak co bych řešila možné alternativy? Hloupost. Prostě budu reagovat na to, co přijde. Já si stejně vždycky nějak poradím. A v tom je ta největší úleva. Uvědomit si, že vše zvládnu. Všechno. Za jakýchkoli okolností. Jsem už taková a jsem tak skvělá.

Jak o tom teď píšu, tak ke mně přichází další myšlenka, a to myšlenka ohledně skvělosti. Řešení přichází se strachem. Neřešení podporuje skvělost. Když si připustíte, že vše je skvělé, vy i takhle situace, že všechno přichází proto, abyste se něco naučila a někam se v životě posunula, je to velké boom.  Tím, že situaci budu řešit se možná budu brzdit a setrvávat v něčem starém a nefunkčním.

Podpora závěrem

Vím, že někdy je těžké nechat věci jít a připadáte si zahnaná do kouta. Nejste v tom sama. Je to příležitost najít sílu v sobě. Někdy povolení tlaku přinese největší výsledky. V mém případě povolení tlaku vyjádřilo důvěru v druhého člověka. Uvidíme, jak věci dopadnou, jedno můžu říct už teď jistě – nebudu to řešit 😊

 

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.