Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Patří váš vztah k těm, ve kterých se po počáteční zamilovanosti vytrácí vášeň a postupně se z nich stává pohodlný stereotyp? Pokud ne, gratuluji! Patříte nejspíš k tomu šťastnému 1%, které si našlo způsob, jak vášeň udržet. A pokud už nějaký pátek ve stereotypu žijete, nezoufejte. Jsou totiž cesty, jak z toho ven.

Když mluvím o vášni, nemám na mysli pouze sex. Sex je sice velmi důležitou stránkou věci, ale samotný kvalitní akt nezaručí, že vášeň ve vašem vztahu vytrvá. Nad postelovými hrátkami stojí něco víc. Něco, čemu byste měla věnovat největší pozornost.

Co mě baví?

Stalo se vám někdy, že jste slyšela písničku, která vás dostala? Takovou tu, co vám rozproudila energii v těle a měla jste pocit, že ji musíte poslouchat pořád dokola? A stalo se vám, že jste se potom této písničky nabažila tak moc, že už jste ji pak nebyla schopna ani slyšet, anebo ve vás už nevzbuzovala žádnou energii? S partnerem je to stejné.

Když se neznáte, objevujete se. Je to nové, neprobádané území, vše je zatím neznáme a vzrušující. Je to hra. Je to opojné. Je to extáze. Je to láska. Užíváte si každou vteřinu a jste nesmírně pozorná k tomu, co se děje. Chcete toho období využít maximálně, a tak se s partnerem vídáte často. Co se ale stane potom? Stejně jako tu písničku, začínáte partnera poznávat více do hloubky, stejně jako tu písničku. Jako u písničky, u které znáte slova, můžete i u partnera předpokládat, jaké budou jeho další činy. Jako u písničky, u které víte, jaký tón bude následovat, vás pomalu přestává partner překvapovat. Začínáte ho totiž znát. Stává se pro vás „přečtenou knihou“. A to vás přestane vzrušovat a přitahovat. A partnera také.

Jedinečnost, nepředvídatelnost, nejasnost

Největší dobrodružství je v neustálém objevování. Jakmile si připustíte, že někoho znáte, je to cesta do pekel. Víte, co můžete čekat, a všechno dobrodružství se vytrácí. V anglickém jazyce existuje takové rčení. Volně přeloženo zní: „Nepřestávej hrát hru.“ A přesně to je klíčem k trvalé vášni ve vztahu. Musíte partnera neustále překvapovat svými reakcemi, činy, svojí osobností. Jakmile připustíte, že se vaše chování stane předvídatelným, přestáváte být pro partnera přitažlivou.

Jak toho docílit?

Může se zdát, že toto jednání vyžaduje neustálé přemýšlení nad tím, co děláte a říkáte, a kontrolu svého chování. Přitom je vše mnohem jednodušší. Stačí mít svůj život a svůj cíl. Co tím myslím? Pokud má žena své cíle, ať už pracovní nebo cíle v oblasti svých koníčků, potom nesměřuje všechnu pozornost na partnera. Její chování odráží její opravdové potřeby. Pokud cítí, že se potřebuje dnes večer prostě vyspat, klidně odsune rande s partnerem na druhou kolej. A to je pro muže nesmírně přitažlivé. Vidí, že pro vás není středobodem života. Vidí, že dáváte přednost sama sobě a neví, kdy příště si samu sebe vyberete. Vidí, že si vaši pozornost musí zasloužit, že není automatická. Tohle přesně podporuje jeho prapůvodní lovecké tendence.

Zaměření na sebe

Při práci s klientkami vybíráme jejich cíle. To, na co se v životě zaměří, a co začnou budovat. Je jedno, jaké cíle to jsou, ale je důležité, aby opravdu zažehly vnitřní oheň. Je až neuvěřitelné vidět, jak se takové ženy promění. Najednou partner přestává být středem jejich světa. Neposílají mu příliš mnoho pozornosti a nechávají své vztahové problémy plynout. S tímto uvolněním a zaměřením na sebe a svůj cíl zároveň přichází překvapení, že se partner proměňuje a že má zájem stejně jako na začátku vztahu. Pravda ale je, že je to žena, která se proměnila. Partner jen odráží sám v sobě její nový obraz, stejně jako zrcadlo.

Je to ve vašich rukou

Nejvíce ulevující informací pro moje klientky je to, že vše mají ve svých rukou. Někdy je pouze řešení naprosto opačné tomu, které nás napadá. Místo tlaku bychom měly poodstoupit, místo zaměření pozornosti na vztah bychom měly zaměřit pozornost jinam a místo ovlivňování partnera bychom měly věnovat pozornost samy sobě. To je totiž investice, která se vždy vrátí.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.