Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Když slyším otázku „jak mám věřit partnerovi?“, hned se u mě rozsvítí červené světýlko. Nepochybně to vypovídá o tom, že máte určitě dobrý důvod, proč mu nevěřit. Teď si jen zbývá odpovědět, jestli partnerovi nevěříte kvůli němu, anebo kvůli sobě. Všichni máme určitě zkušenosti, nemusí být nutně ze vztahu, které nás nutí určitým věcem nevěřit. Buď nevěříte v úspěch, nevěříte, že jste schopna vydělávat spousty peněz nebo nevěříte právě partnerovi. Stejně jako u nevěry je toto pouze důsledek, ale jaká je příčina?

Na jádro věci

Už jsem zmiňovala to červené světýlko, které svítí, když slyším o slabé důvěře. Ve většině případů se při práci s klientkami ocitneme ve dvou rovinách. Začnu tou první, která se týká vás samotných. Možná se vám v přechozím životě stalo něco, co vaši důvěru oslabilo. Možná vás podvedl přechozí partner, možná vám lhal. Přirozenou funkcí našeho mozku je nás chránit, a tak si velmi dobře zapamatuje, že chlapům se prostě věřit nedá. A s dobrým úmyslem vám takto zadělá na problém ve vztazích budoucích.

Jak z toho ven?

Jednoduše se vyrovnat s tím, co se stalo. Tedy, jednoduše, to se snadno říká. Pokud si zvolíte práci s koučem nebo terapeutem, může tahle změna být otázkou jedné hodiny. Pokud se rozhodnete pracovat na sobě sama, pak je klíč v tom vžít se znovu do situace, kde vám bylo ublíženo. Představte si ten konkrétní moment, který vás zranil. Opakuji – KONKRÉTNÍ. Zranilo vás, že vás přítel podvedl? Tohle není konkrétní. Ten přesný moment může být například to, když jste ho přistihla. Nebo to, když vám o tom lhal a vy už jste dávno znala pravdu. Až najdete tento přesný moment, vžijte se do něj znovu, pomocí vizualizace, a prociťte všechny pocity, které přicházejí. Poté si celou situaci vysvětlete logicky – s pozitivním naladěním. Pozitivní přístup je zde velmi důležitý. Pravdou je, že si za to nejspíš můžete trošku i sama. Zní to krutě, já vím. Vždycky je chyba na obou stranách. Vaší chybou může být, že jste se partnerovi nevěnovala anebo jste přehlížela všechny varovné signály, ale někde tam ta chyba je. Najděte ji a odpusťte si. A pak odpusťte partnerovi. Shrňte si, co dobrého vám přineslo, že se toto stalo. A pak to jednoduše pusťte pryč. Přijměte fakt, že si každý zaslouží šanci a společně s tím dáváme každému i možnost naši šanci nevyužít a zklamat nás. A je skvělé, že to tak je. Je to vlastně takový životní filtr, kdy neprojde, jednoduše do našeho života nepatří, a to je to motto, kam byste měla soustředit pozornost.

Důvod číslo dva

Druhá ze situací je ta, že jste právě teď v situaci, kdy vám bylo partnerem ublíženo a vy máte obtíže mu teď znovu věřit. Rozhodla jste se dát druhou šanci a perete se s tím, že partnerovi nevěříte. Je to přirozené, ale opět se jedná pouze o snahu naší hlavy nás ochránit. Dítě taky dvakrát nesáhne na horkou plotnu. Vy na ni teď saháte, a tak se přirozeně bojíte. Tohle už je vlastně vaše volba. Nesete pouze následky v podobě nedůvěry. Pokud to s tou druhou šancí myslíte opravdu vážně, zahoďte obavy a nechte se překvapit výsledkem. Nejspíš je zde důležitý i faktor toho, kolikátá šance to je a proč jste ji vlastně dala. Pokud jste byla motivovaná vlastním strachem, například z toho, že byste si nového partnera nenašla, směřujte pozornost na tento strach a s ním pracujte. Právě jste objevila oblast pro svůj vlastní posun. Pokud jste dala druhou šanci z rozumného důvodu, pak nejspíš někde hluboko uvnitř věříte v to, že každý může chybovat, váš partner nevyjímaje.

Víra je věc, která je hluboko uvnitř nás. Neexistuje nic jako univerzální návod na její obnovení. V otázce víry pomůže pouze práce na sobě, vyrovnání se s minulostí a opuštění strachů které máte. Jedině tak dokážete znovu uvěřit komukoli a čemukoli. Určitě jste slyšela to heslo, že na co myslíme se opravdu stane. Pokud partnerovi nezačnete věřit a neproběhne u vás transformace, potom je to nejspíš vztah, který dobře nedopadne. Skvělé je ale jedno – vždy to máte ve svých rukou.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.