Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Každý z nás hledá pravou lásku. Kolik z nás má ale přesnou představu toho, jak ta pravá láska vlastně vypadá? Zamysleli jste se někdy nad tím, nebo hledáte pouze neurčitý fenomén? Otázku, jak poznat pravou lásku, mi položila klientka v rámci terapie. Vedlo mě to k zamyšlení, o které se s vámi podělím v článku.

Pravá láska

Někdy můžeme tíhnout k představám z romantických filmů. Muž pro mě udělá první poslední, naše láska hory překoná a celý život se budeme smát, budeme šťastní, s hlavou v oblacích, a z toho opojného pocitu zamilování budeme živí až do smrti. Je to reálné? Za svůj život a svoji praxi jsem přečetla mnoho teorií o tom, co je to láska a co je to pravá láska. A ještě o více teoriích jsem slyšela. A víte, co je jediné pravdivé? Že ve své podstatě hledáme jen někoho, kdo nám vyplní naše mezery, zahojí naše bolístky a bude nás bezpodmínečně přijímat.

Bod zlomu

Ale pak přijde bod zlomu. Ta chvíle, kdy zjistíme, že partner nedosytí to, co nám chybí. Že bolístky nezahojí. A začneme se cítit špatně. Máme pocit, že něco v tom vztahu chybí, že něco je špatně. To něco se může objevit po roce nebo i po deseti letech. Ale přijde to. První překážka na naší cestě za pravou láskou. Překážka je možná příliš silné slovo. Ve skutečnosti jste jen právě došla na práh vaší bolístky a váš protějšek zrovna tak. Cítíte se, že nenaplňuje vaše potřeby? Nebo vás začal podvádět? Je to ve vás i v něm. A vaše pravá láska spočívá v tom, že to společně překonáte.

Realitě vstříc

Zamyslela jsem se nad tím, proč končily moje vztahy. Jasně, on byl takový a makový, ale nikdy jsem se nezamyslela nad tím, jaká jsem byla já. Proč ty vztahy končily? Překvapivé je, že z mojí strany vztahy končily vždy ze stejného důvodu. Každý můj partner cítil stejnou věc a nemohl přes to pokračovat ve vztahu. Stejně jako já jsem cítila určité věci od svého partnera a nemohla jsem také pokračovat. Ve skutečnosti byl tohle bod zlomu. Bod přechodu od růžových brýlí k pravé lásce. Jen jsem ho v předchozích vztazích nezvládla překročit.

Vede mě to k další myšlence, že kdybychom tenkrát měli oba o něco „větší koule“ a vrhli se po hlavě do řešení našich bolístek, do toho, co si v našem vztahu vzájemně kompenzujeme, vedlo by to k vyléčení. Já si vyhledávala partnery, o které jsem mohla pečovat, protože mě samotné péče chyběla. Tak moc jsem dávala a tak málo si brala. Moji partneři toužili po tom být bezpodmínečně přijímaní. Tak rádi brali to všechno, protože to tu bylo. Leželo to jak na stříbrném podnosu, bezpodmínečně. Byli to muži, kterým chyběla láska a přijetí. Na růžové brýle to byly krásné vztahy, ale na celý život? Ani náhodou.

Pravda o vás

Jaká je ta pravda o vás? Co si kompenzujete? Co vyhledáváte a co přitahujete? A jaká je souvislost mezi těmito tématy? Najděte to a najdete svoji pravou lásku. Nebo první krok k ní. Co si ve skutečnosti ve vztahu přejete? Jak má vypadat váš vysněný partner, co má dělat, jak se má chovat, jaké mají být myšlenky, které mu běhají hlavou? A proč zrovna tohle? Co vám osobně to dá, když to takto bude? Odpovězte si na všechny tyto otázky a rozkryjete si cestu k pravé lásce a k pravému vztahu.

Ta pravá láska

Ta pravá láska je taková, kde se nic nekompenzuje. Nikdo nic nepožaduje a nic neočekává. Je bezpodmínečná, podobně jako ta mateřská. Ale oproti té mateřské je vyvážená (partner vám dává stejně jako vy jemu), zná rovnováhu a udržuje ji. Dokud budou bolístky ve vás nebo partnerovi, pravá láska to nebude. Pravděpodobně už pravou lásku máte, pokud jste teď ve vztahu. Pravá láska tady potom stojí jen na rozhodnutí, jestli chcete růst, anebo se zase vzdát. Pokud partnera nemáte, tak pravá láska čeká ve vás. V odpovědích na otázky výše. V uvědomění, které odpovědi přinesou, a ve vašem růstu. Pravá láska je prostě ve vaší hlavě.

Co tedy dnes uděláte pro to, abyste si vytvořila realitu takovou, jakou si přejete?

Co u sebe změníte, abyste dovolila lásce přijít?

Pořád nevíte, kde je zakopaný pes? Konzultace pro vás může být prvním krokem

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.