Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Představte si, že život je stolička se třemi nožkami. Jedna noha jsou vztahy, druhá práce a peníze a třetí nožička je čas pro sebe. Kdykoli je kterákoli z těchto nožiček nestabilní, tak se stolička kýve a my s ní. O stoličku a její nohy je třeba pečovat a udržovat je tak, aby se žádná strana nekývala. Dnes se s vámi podělím o svoji úvahu nad všemi třemi životními oblastmi.

Práce a peníze

Mohlo by se zdát, že tyto dvě věci souvisí, ale nemusí tomu takto nutně být. Práce je něco, co nás naplňuje, naše životní poslání. Práci bychom klidně dělaly i bez peněz, protože díky ní se cítíme naživu. Plně skrze ni rozvíjíme svůj potenciál a rosteme. Když jsme za tuto práci placeni, je to výhra. A když ne, je třeba si na účty vydělat jinde.

Možná jste někdy byla zaměstnaná někde, kde jste měla hezké peníze, ale do práce jste se netěšila. Pokud v takové situaci zrovna jste, pak si najděte koníček, kde můžete svůj potenciál a smysl rozvinout a naplnit. Pokud se řadíte k prvnímu případu, že si svou prací vyděláte a naplňuje vás, máte stabilní první nožičku.

Vztahy

Nepochybně jsou vztahy oblastí, která se promítá nejvíce do těch ostatních. Když nás něco trápí ve vztazích, málokdy se dokážeme odosobnit a dělat, že se nic neděje. Podepisuje se to na naší náladě, na odhodlání plnit si přání a naplňovat svůj potenciál. Nemluvím pouze o partnerských vztazích ale i o vztazích s kamarády nebo s rodinou. Všechny tyto vztahy je důležité opečovávat, a když přijde problém, tak ho vyřešit. Ostatně právě vztahy jsou oblastí, kde získáváme největší podporu pro vše ostatní.

Čas pro sebe

Tohle by měla mít každá Milovaná žena pevně uchopené. Čas pro sebe je prostor, kam utíkáme, abychom byly samy sebou. Vystupujeme zde z našich každodenních rolí matky, sestry, kamarádky…a jsme to prostě jen my. Děláme, co chceme, co nás baví, a cítíme se šťastné. Čas pro sebe znamená neztratit samu sebe, tvořit a dělat to, co jste dělala, když jste například byla bezdětná nebo svobodná.

Je důležité si připomínat, kým jsme, a tímto prostorem je právě čas pro nás. Kdy jste si naposledy udělala den jen pro sebe? Pokud dlouho přemýšlíte nad tím, kdy to bylo, je nejvyšší čas něco pro sebe udělat. Čas pro sebe taky znamená, že se budete rozmazlovat. Dovolte si na hodinu se zavřít v koupelně a dát si soukromé lázně. Hezky se oblékněte do práce. Prociťujte svoji ženskost.

Zdraví

O zdraví jsem se na začátku článku nezmiňovala, ale je samozřejmě také důležitou složkou, která životní rovnováhu ovlivňuje. Já osobně považuji zdraví za dopad času pro sebe a vztahu sám k sobě. Věřím, že většina nemocí má psychosomatickou příčinu, a že naše tělo odráží našeho ducha. Ostatně mniši se nepotýkají s chorobami moderního světa a podle mě na tom něco je.

Stolička s nestabilními nožičkami

Kdykoli jedna z těchto oblastí pokulhává, poznáme to okamžitě. Není nám dobře, mění se nám nálady, nic se nám nechce. Občas se to odráží i na druhých lidech, kdy máme tendenci být nepříjemné a „štěkat“. Někdy se může stát, že ani nevidíme východisko, přitom řešení je jednoduché – zkontrolujte výše uvedené a dostanete odpověď, kam směřovat pozornost, aby váš život byl zpět v rovnováze.

Život v rovnováze

Je krásné mít život v rovnováze, ale život je také o tom, že se neustále mění. Nelze si nastavit jeden způsob a podle něj žít. Je třeba mít neustále na paměti, jak jste na tom a kde zrovna nenaplňujete svoje životní hodnoty. Životní rovnováha je o pozornosti, kterou jí věnujete.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.