Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Pokud se ptáte, kdy odejít ze vztahu, nejspíš jste už došla k bodu, kdy cítíte, že váš vztah není to pravé ořechové, ale stále jako by vám chyběla odvaha udělat ten finální krok. Možná čekáte na nějaké znamení, možná doufáte, že se vše v dobré obrátí, a možná si jen potřebujete stanovit určité milníky, na základě kterých poznáte, že vztah nemá smysl. Tak se na takové milníky pojďme podívat.

Komunikace

Pokud vázne komunikace, nic se nepohne kupředu. Řekněme, že všechny problémy lze překonat, pokud si o nich dokáže povídat. Skrze komunikaci přichází pochopení a taky řešení, je tedy logické, že pokud chybí, je to jako byste zamrzla na mrtvém bodě, kde není cesty vpřed. Pokud s vámi partner nekomunikuje z jakéhokoli důvodu a ani o to nejeví snahu, pak je tohle právě ten moment, kdy ze vztahu odejít.

Narušená důvěra

Pokud se ve vašem vztahu stalo něco, co vám velmi ublížilo, a kde se narušila důvěra, máte dvě možnosti. A pečlivě zvažte, která je pro vás ta správná. Ta první je o tom, že dáte druhou šanci. V tomto případě si ale musíte uvědomit, že byste neměla partnerovi jeho chybu připomínat a ani předhazovat, a navíc to v tomto případě budete vy, kdo bude nejvíce trpět. Vy budete bojovat a vy se budete snažit „být v klidu“ a znovu uvěřit. Jste ochotna to přijmout? Zvládnete takový tlak? Pokud ne, je tu pro vás druhá možnost, a to ze vztahu odejít. Pokud je narušená důvěra, nemůže vztah zdravě fungovat.

Druhá šance, třetí šance…

Pokud jste dala svému partnerovi již několik šancí na další nový začátek a partner tyto šance nevyužil, pak je tohle další z momentů, kdy odejít ze vztahu. Zeptejte se sama sebe, kolik šancí ještě musíte dát, abyste pochopila, že tento člověk za to zkrátka nestojí. Každý může chybovat a každý si zaslouží druhou šanci, ale právě postojem, který vůči druhé šanci zaujme, zjistíte, jestli za to stojí nebo ne. A pokud partner s druhou šancí zachází jako se spotřebním zbožím, tak o vás nejspíš opravdu nestojí. je to upřímné a nepříjemné, ale je to tak.

Jsem ještě partnerkou?

Jakmile se vaše role ve vztahu překlápí někam jinam, může to být jedním z momentů, kdy zvážit, jestli ze vztahu odejít anebo ne. Postupem času se z vás může stát matka vašich dětí, kamarádka anebo jeho pečovatelka. Pokud ve vztahu nechybí komunikace, pak lze toto vyřešit a vybruslit z toho s hlavou vztyčenou, ovšem pokud komunikace chybí, a ještě k tomu jste už více cokoli jiného jen ne partnerka, pak je to dalším ze znamení, že tenhle vztah se chýlí ke konci.

Jiný pohled na věc

To, o čem jsem mluvila výše jsou na základě mých zkušeností hranice, na kterých většina vztahů dříve nebo později skončí. Avšak při práci se svými klientkami jsem si všimla jistého fenoménu. Kdykoli řešily, jestli odejít ze vztahu nebo ne, odráželo to napřímo jejich hodnotu vůči sobě samé. Znám ženy, které neváhají vztah opustit z minuty na minuty, když se jim něco nelíbí. A znám ženy, které i přes domácí násilí stále vytrvávají se stejným partnerem. Rozdíl mezi nimi? Sebehodnota.

Přeji si, aby si každá žena uvědomila svoji jedinečnost a také to, že jejich svět nestojí na jednom partnerovi. I když je pohodlné, zůstávat v něčem dobře známém, tam venku může čekat někdo, kdo vás ocení mnohonásobně více, ale až po tom, co oceníte sama sebe. Pokud čtete tento článek, nejspíš je toto téma pro vás velice aktuální a nejspíš je na čase udělat ten krok směrem k lepší budoucnosti, směrem k lepšímu partnerovi.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.