Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Dnes vám, mé milé dámy, doporučím pár knih, které považuji za zásadní, pokud chcete mít spokojený vztah. Možná vás překvapí, že nejsou přímo o vztazích, ale více o myšlení a lidském jednání, protože právě v tomto budě začíná jakýkoli vztah, nejen ten partnerský. Nevynechejte ani jedinou, chcete-li být pro ostatní okouzlující.

1. Simon Sinek – Začněte s proč

Pan Sinek je leader orientovaný především na firmy – to se vztahy moc nesouvisí. Ale co s nimi jistě souvisí, je otázka proč a proč s ní začít. Na příkladu fungování firmy pan Sinek vysvětluje tento princip. V podstatě ho vystihuje každá jeho kniha, ale já četla přímo tuhle. PROČ je ve vztazích zásadní z jednoho důvodu – abyste měla jasno vy i partner. Pokud nebudete mít přesně zodpovězené proč něco chcete, proč by to pro vás partner měl dělat a další variace otázek PROČ, potom budete slepá. Budete jednat pouze na základě emocí a takové jednání vždy bude pouze poloviční. A tohle je i odpověď na otázku, proč tato kniha.

2. Naučený optimismus – Martin Seligman

Spousta z žen se v dnešní době propadá do pocitů úzkosti, zmatku, smutku – nazvěme to souhrnně „depka“. Všemu se dá naučit, a to i optimismu. Nebo alespoň zdravějšímu pohledu na svět, který ve vás nevyvolá zmíněné negativní emoce. A o tom mluví pan Seligman v této knize. Je základem pro vaši duševní pohodu. A jak jistě víte, vaše duševní pohoda je pro vztah zásadní. Určuje to, jak se vedle vás partner bude cítit.

3. Ulja Kraultwald – Cesta císařovny

Úžasná kniha, která je podle mě sepsaným ženstvím. Popisuje, co vše v sobě žena ukrývá, a jak probudit vše, co v ní je. Vysvětluje, jak se může žena stát takovou osobou, jakou chce každé ráno vidět v zrcadle. Vypráví skutečný příběh jediné čínské císařovny, která si získala srdce císaře i Číny, a za celou čínskou historii byla jediná žena, která kdy vládla. Jedná se o její přeložený rukopis. Moudrost, která je v knize napsaná, je možná tisíc let stará, ale o to více pravdivá v dnešní době.

4. Dušan Kadlec – 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život a jak s tím přestat

Nádherně sepsaný seznam všech chyb, které člověk nevědomky ve svém životě dělá, a brilantní vysvětlení, kam vás tyhle chyby dovedou. Někdy pro nás naše jednání může být tak zažité, že si ani nemusíme uvědomovat, jak nám škodí. A pak přijde tento pán a vše vám krásně vysvětlí. Jedná se o drobnosti, jejichž změna má obrovský dopad na život. A proto je tato kniha mým dalším doporučením.

5. Mnich, který prodal své ferarri – Robin Sharma

Toto je více duchovní a filozofická kniha, ale i přesto vám ji doporučuji, protože poskytuje jiný pohled na život a na svět. A aby byl člověk prospěšný světu i sám sobě, je potřeba mít co nejvíce pohledů na věc. Kniha je o úspěšném právníkovi, který změnil svůj životní styl, a vydal se na cestu duchovního rozvoje.

Dámy, doufám, že vás tento seznam potěšil, a že si alespoň jednu ze zmíněných knih přečtete. Věřím, že vás obohatí a posunou v životě zase o krok napřed, stejně jako mě.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.