E-book ke stažení - TADY :-)
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


On-line poradna

 


Jakmile bude váš dotaz zodpovězen, zašleme vám zprávu na uvedený e-mail.

 • Jana 4 July 2018
  Dobrý den,rozešla jsem se po roce s přítelem ale stále se scházíme na sex.Ikdyž on už má jinou.Cítím se hrozně.Nevim jak z toho začarovaného kruhu ven. Pořád mě to k němu táhne ale oba víme že vztah už vrátit nechceme.Už jsem to tolikrát ukončila ale když se ozve stejně zase podlehnu.Mám pocit že pokud neudělám tečku za tímto vztahem nepřijde jiný muž a přitom bych vážný vztah chtěla…děkuji za odpověď

  Dobrý den,   
 • díky za váš dotaz, tohle je poměrně časté téma mnoha žen. Ve vztahu jsou tři oblasti, které se těžko opouští – je to porozumění, intimita (sex) a závazek. U vás nejspíš převládá velmi silná harmonie právě v oblasti sexu, která se nejhůře opouští. Jak píšete, pokud toto potrvá, nového partnera si nenajdete a když ano, nejspíš mu budete neúmyslně ubližovat jako váš ex přítel ubližuje svojí nové přítelkyni. Vztahy by se měly uzavírat, jinak nikdy neskončí. Nejspíš je důvod (kromě sexu) proč ten váš ještě trvá. Možná tímto důvodem bude navíc vaše sdílené tajemství (vaše schůzky apod.) Samozřejmě je jednoduchým řešením to, že přerušíte kontakt, všude si ho zablokujete apod. Dalším řešením je objevit skutečnou příčinu, proč se k němu stále vracíte a tu odstranit. Často to bývají důvody jako preference jistoty, pohodlnost, strach, že si nikoho jiného nenajdete apod. u každého je to jiné.
 • Veronika 
 • Nina 4 July 2018
  Dobry vecer, mam totalne zlomene srdce….v zivote jsem tak nemilovala jako ted jeho…jsme od sebe pul roku vidime se kvuli psovi ..tze stridava pece…boli me bez neho zit..nejsem schopna zacit s nekym jinym a ani nechci…chci ho zpet…nevim jak se s tim vyrovnat..uz ma pritelkyni..a byl ji po dvou mesicich semnou neverny ..rika ze si me musi zakazat…i kdyz jsem nejlepsi v urcite oblasti

  Dobrý den,
 • vaše situace mě mrzí. Píšete, že ho chcete zpátky, ale že on už má přítelkyni a stále se stýkáte. Neuvedla jste důvod rozchodu, takže nemůžu odpovědět blíž, ale dovolím si hádat, že když na rozchod došlo, nejspíš byly oblasti, kde jste si nerozuměli. Když potkám ženu, která se chce velmi vrátit ke svému bývalému partnerovi, rozsvítí se u mě červené světýlko. Většinou tyhle ženy velmi lpí na vztahu a na konkrétním muži, což většinou není nijak pro život užitečné. Co vám mohu doporučit je se nijak nevnucovat, nesnažit se vrátit se a dát všemu volný průběh. Vracením se ztrácíte pro partnera hodnotu. Mnohem větší hodnotu budete mít, pokud se sama vrhnete do svého života a veškerou pozornost nasměrujete na sebe. Pak se mohou stát dvě věci – buď se k vám partner vrátí nebo si vy uvědomíte, co byla ta zkušenost, kterou jste si měla z tohoto vztahu odnést a povyrostete jako osobnost.
 • Veronika
 • Kateřina 26 January 2018
  Zdravím, dá se ve vztahu obnovit důvěra, která už byla jednou poškozena? Nevím, jak svému partnerovi znovu začít věřit a dát mu svobodu.

  Dobrý den,

  díky za Váš dotaz. Ano, dá se obnovit. Je to závislé na práci obou z partnerů s tím, že větší díl práce vždy odvádí ten “poškozený”. U Vás je to především o vyrovnání se nevěrou a to jak emočně, tak strategicky (myšleno, změnit vnímání situací, které mohou vyvolávat nedůvěru). U partnera je to potom o znovu budování důvěry tím, že vám budu dávat co nejméně záminek myslet si cokoli jiného.

  Jak už jsem psala u předchozího dotazu ohledně důvěry ve vztahu fáze vyrovnání se jsou dvě. Ta první je zpracování emocí a odpuštění, druhý stupeň je vděčnost za to, že se tato situace stalo. K tomu pomáhá technika EFT. Druhou fází je změna strategie vnímání těchto situací. Náš mozek nás chrání a dělá pro vás to, že se vás snaží připravit na další případnou nevěru na základě minulé zkušenosti tak, aby vás to příště moc nebolelo. Toto vnímání se dá změnit pomocí koučování.

  Veronika

 • Kateřina 26 January 2018
  Dobrý den, jak mám poznat, jestli můj přítel pořád netouží po jeho ex? Jestli mě nemá jako druhou možnost? Občas si píšou a scházejí se na kafe.

  Dobrý den,

  díky za otázku. Potřebovala bych znát více detailních informací pro posouzení Vaší situace. Když bych ale měla uvést pár bodů, podle kterých můžete posuzovat, uvedla bych následující. Stýkání s ex je na domluvě obou partnerů, někdy to vadit nemusí, někdy to naopak vadí velmi, ten první krok je tedy ujasnění si s partnerem to, co je v pořádku a co už ne. Vnímání každého z vás může být jiné a je třeba se vzájemně pochopit. Stavěla bych tedy na tomto.

  Já bych na dobré vztahy s ex nahlížela jako na benefit. Nikdy se mi nezdály vztah, které končí úplným utnutím kontaktu. To, že je přítel schopný vztah udržovat, může vypovídat o jeho vyzrálosti. Dále bych se zaměřovala na to, jak se chová k Vám. Jestli se vám věnuje plně a s bývalou udržuje kontakt jako se svými ostatními kamarády, pak bych se ničeho neobávala. Nicméně allfa a omega je první bod, o kterém píšu 🙂

  Veronika

 • Lucie 26 January 2018
  Ahoj, mám problém v tom, že se mi před půl rokem rozpadlo manželství kvůli manželovo nevěře. Moje důvěra v lidí hodně spadla. Ale po pár měsících jsem se dala dohromady s člověkem, kterého znám už dva roky. Jdeme na to pomalu a on to všechno respektuje. Zamilovala jsem se a hodně. Je mi sním hodně dobře a děti si ho také zamilovali. Když jsem sním jsem v klidu, šťastná a spokojená. Nic mi nechybí. Jenže začal jezdit do práce a jezdí po delší době domů. A tady to začlo. Věřím mu, ale mám pořád ten strach, že mi ublíží… Dokazuje mi lásku každý den, potřebovala bych poradit jak se zbavit toho strachu že zklamání a užívat si vztah naplno. Dekuji

  Ahoj,

  díky za Tvůj dotaz. To, že se Ti toto děje je důkazem toho, že minulost nemáš ještě dostatečně zpracovanou. Napadají mě hned dvě roviny pro posun – ta první je zpracování emocí a odpuštění bývalému partnerovi (možná jsi už vyrovnaná a odpustila jsi, v tom případě je pro Tebe relevantní krok číslo dvě :-)). Co se zpracování emocí týče, situace by měla vypadat tak, že vůči bývalému necítíš žádnou zášť a v tom ideálním případě cítíš i vděčnost za všechno to špatné. Toto se většinou zpracovává terapeuticky, ideální je na zpracování technika EFT, pokud je toto pro tebe aktuální.

  Pokud ses přes emoce už dostala, pak je to o nastavení vnímání nových situací. Náš mozek si tvoří scénáře na základě zkušeností. Např. po zkušenosti s nevěrou se snaží připravit na případnou další – aby Tě chránil a Tebe to potom nebolelo. Tot vnímání se dá měnit pomocí koučování.

  Obojí výše zmíněné jsou cesty, kde bude potřeba pomoc třetí osoby. Jsou to cesty účinné a rychlé. Pokud se s Tebou ztotožňují, využij 20min konzultace zdarma po telefonu a rozebereme Tvoji situaci více do hloubky.

  Když bych Ti měla poradit něco okamžitého, co Ti pomůže myšlenky přesměrovat, je to zaměření na sebe. Nezůstávat doma s těmito pocity, ale plánovat si aktivity tak, aby byla hlava vždy zaměstnaná. 🙂

  Veronika

 • Anna 2 November 2017
  Ahoj, mě trápí občas pocit, že si v životě nikoho nenajdu. Mám za sebou několik špatných zkušeností – kdy mi muži lhali, povedli mě, popř.byli stále citově navázání na někoho jiného a spíš mě jen využívali k tomu, aby nebyli sami. Mám pocit, že někteří lidé si k sobě proste milujícího člověka nenajdou..jaký na to máš názor?

  Ahoj,

  je pochopitelné, že se takto cítíš. Pochyby jsou pro člověka do jisté míry zdravé – jsou známkou toho, že přemýšlíme. Já bych Ti spíš poradila, aby ses na zkušenosti nedívala jako na bolístky. Zkus se na zkušenosti podívat tak, že každá, i tak špatná zkušenost, která přichází, přichází proto, aby nás něco naučila. Může to být poučení pro výběr partnera (čeho si příště všímat, čím se nenechat oblbnout…), nebo poučení o sobě samotné ať už ve vztahu nebo v této situaci. Pokud začneš na zkušenosti nahlížet jako na příležitosti pro růst, přestaneš se trápit a uvidíš, že lepší zítřky přijdou 🙂

  Ten Božský tam někde určitě je, jen čeká, až osobnostně dorosteš do toho ho potkat. Já sama jsem si prošla řadou špatných vztahů a viděla jsem to černě. Když jsem se ale poučila, přišla láska. Věřím v to, že tohle bude stejný případ i pro Tebe.

  Veronika

 • Janče 1 November 2017
  Ahoj Veroniko,i když svému partnerovi věřím, tak občas trpím žárlivostí. Hodně kamarádek se mnou řeší své milostné životy, kdy si vyrazí se zadaným chlapem, který jim vykládá, jak není spokojen ve vztahu. Jejich přítelkyně to vesměs vůbec netuší. Nemáš nějakou radu, jak se od toho odprosit?

  Ahoj,

  díky za Tvůj dotaz. Z toho, co píšeš, mi to zní, jakoby u Tebe byla určitá míra nejistoty sama sebou. Píšeš, že kamarádky mluví o tom, jak zadaní muži, se kterýma randí, nejsou spokojeni ve vztahu, ale přítelkyně o tom neví. To vypadá tak, jakoby ses i Ty bála toho, že Tvůj přítel bude dělat něco podobného. Cesta z toho ven je rozklíčovat, odkud přesně tahle nejistota pramení a odstranit ji (skvělé řešení pro tohle může být koučování nebo technika EFT). Toto je trvalé řešení. 🙂

  Veronika