Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Na začátek bude určitě fajn, když vám přiblížím, co tou výměnou názorů myslím. Určitě si nepředstavujte hádky, kde lítá nádobí a křičí se hlava nehlava. Výměna názorů je lehké nepohodnutí s partnerem, popř. ujasnění si toho, když jeden z vás provede něco, co druhého naštve. Tenhle článek není o velkém konfliktu. Berte tento článek spíš jako inspiraci pro to, jak udržet zdravé vzrušení ve vašem vztahu. Někdy se setkávám s páry, které se vůbec nehádají. Jsou tak kompatibilní, že i jejich názory a chování jeden ke druhému nevzbuzuje žádnou potřebu něco si vyříkávat. A to je super. Velmi často to ale bohužel bývá cesta k „přechozenému vztahu“. Každý vztah potřebuje trochu vzrušení a podle mě tohle vzrušení zajišťuje právě výměna názorů. Proč?

  1. Upevnění se v pozici „Tohle jsem já“

Tím, že partnerovi někdy dáte najevo, co si myslíte a jaký je váš postoj, mu zároveň dáváte i malinkou míru nejistoty. Představte si to tak, že když partner uvidí, že si za svými názory stojíte, budí to v něm respekt vůči vám. Není nic horšího, než když jeden k druhému ztratíte úctu. Když tedy uvidíte, že se někde vaše názory liší, popovídejte si o tom. Řekněte si, proč to tak je, jaký je váš názor a jaký je názor partnera. Když to tak uděláte, potvrzujete tím svoji jedinečnost.

  1. Trénink komfortu s nekomfortním

Jasně, stát si za svým názorem, nebo říct, co si myslíme, může být pro mnoho z nás nepříjemné. Život ale není jen o příjemných věcech a trénink na nepříjemné konverzace je k nezaplacení. Výměnou názoru tedy sebe i svého partnera děláte „jistějšího ve svých botách“. Když vidíte, že vaše názory přijímá vaše polovička, snáz je potom budete komunikovat i dál. Tohle je velká služba, kterou si v partnerství můžete udělat.

  1. Zvýšení dominance

Být více dominantní je v dnešním světě snad podmínkou – chceme-li to někam opravdu dotáhnout. Nejenom že výměnou názorů se učíte stát si za svým, ale stáváte se i více dominantní. V okolním světe vás totiž převálcují, když si nebudete umět prorazit cestu sama. A tohle je způsob a cesta jak na to. Jak to chodí u nás doma U nás jsou takové menší výměny názorů na denním pořádku. Občas se neshodneme v politice, práci, osobním životě, ale přesto máme ty naše hádky rádi. Je to pro nás vzrůšo a co je na tom nejlepší, jsme si vědomi, že výměnou názorů děláme něco sami pro sebe i pro vztah. Každá naše hádka končí slovy „Jsem rád za tu debatu, teď tě miluju zas o kousek víc.“ A tak by to mělo být.

Závěrem

Možná vás napadlo, že zazní věci typu – usmiřovací sex, vyčištění vzduchu…a tohle všechno jsou taky vedlejší efekty výměny názorů a jsou příjemné. Když se ale na výměnu názorů podíváte optikou výš popsanou, přinese vám do života něco mnohem zásadnějšího – větší sebejistotu, dominanci, a to za to stojí! Takže se nebojte a debatujte s partnerem i na témata, kde spolu tak úplně nesouhlasíte.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.