Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Dnes bych s vámi, moje milé dámy, ráda sdílela svoji osobní zkušenost a pohled na sobeckost ve vztahu. Ve všech mých vztazích se mi opakovala období, kdy jsem se najednou začala cítit vyčerpaná. Neměla jsem energii, špatně jsem spala a cítila jsem se odevzdaně. Neměla jsem ani chuť něco měnit, tvořit a vůbec dělat činnosti, které běžně dělám s chutí. A víte, co jsem si uvědomila? Ten moment, kdy se tohle spouštělo byl momentem, kdy jsem dávala partnerovi více podpory než sama sobě.

Rovnováha v podpoře

Každý chvilku tahá pilku – asi tak bych nazvala podporu ve vztahu. Jsou období, kdy je více podpory vyžadováno od vás a jsou období kdy naopak vy potřebujete podporu od partnera, ale ani jedno by nemělo trvat příliš dlouho, protože pak se dostáváme do deficitu – odevzdáváme více energie, než přijímáme, a to nikdy nekončí dobře.

My ženy jsme od přírody nastaveny na větší zátěž – jak fyzickou, tak psychickou. Jsme stvořeny pro výchovu dětí a tady je potřeba umět dávat velkou dávku podpory a energie ze sebe ven. Co je problém většiny žen je to, že nepoznáme hranici, kde už dáváme podpory příliš, a to na nás má samozřejmě dopad – nejdříve fyzický a pak i psychický.

Dopad kam se podíváš

Příliš podpory škodí. Škodí vám, ale i partnerovi. V článku Jak správně podpořit partnera jsem zmiňovala i potřebu najít bod rovnováhy. Pokud budete podporovat partnera příliš, vysajete z energie samu sebe. Co je horší, než energetický dopad je to, že pak se karta obrátí a budete podporu potřebovat vy. Nemůžeme ze sebe jen brát, musíme si i dát.

Já na prvním místě

Zpozorujte u sebe bod, kdy už to na vás začíná být příliš a dovolte se zastavit se. Udělejte pro sebe cokoli – jeďte pryč, běžte si něco koupit nebo skočte na kávu s kamarádkou, udělejte si večer sama pro sebe – cokoli. Dočerpejte síly, abyste byla schopna dávat dál. Možná jste někdy přemýšlela nad tím, proč se muži nejvíce zamilovávají do potvor – je to proto, že dokáží být sobecké. Sobecké v tom smyslu, že postaví samu sebe na první místo. Působí díky tomu svobodně, a to je to, co muže přitahuje.

Bohužel většina z nás, když je ve vztahu déle, zapomíná na sebe a na svoji svobodu – toto není cesta k naplněnému vztahu. Nebuďme otrokyně sporáku a domácnosti. Nezapomínejte sama na sebe, vy jste nejdůležitější článek ve vztahu, rodině, v životě. Dovolte si být sobecká a myslet na sebe tak, abyste pak byla schopna myslet na ostatní a dát jim to, co potřebují.

Sobeckost v praxi

Ženy, které se naučily poslouchat své potřeby a samy sebe jsou spokojené a šťastné. Jsou to takové ty věčně usmívající se, dobře vypadají, nemluvící o svých problémech. Jsou to ženy, které se naučily nastavovat hranice ve svém životě vůči ostatním, ale i vůči samy sobě. Jsou tvůrkyně svých životů, protože ví, že u nich vše začíná a končí. Zkuste být chviličku sobecká a myslet jen na sebe a uvidíte, jak se potom budete cítit.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.