Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Možná máte ve svém okolí ženu, která je naprosto skvělá, a všichni se diví, jak to, že nemá partnera. Takovou by chtěl přece každý. Hezká, chytrá, milá, hodná, schopná, samostatná. Tak proč je ta holka sama? No, právě proto.

Paradox dnešního světa

Dnešní svět je plný paradoxů. Jeden by si řekl, že superlativy zaručí, že člověk nemůže skončit sám, a že naopak ta mrcha od vedle si určitě chlapa nikdy nenajde. Potom se divíme, že ta skvělá holka je už několik let bez partnera, za to ta druhá nemá o muže nouzi. Paradox dnešní doby zní – chceme to, co nemůžeme mít. A ve vztahu to platí dvojnásob. Jak přesně se to projevuje?

Hodná holka na ocet

Pokud je žena skvělá ve všech ohledech, nastávají pro muže dvě možnosti vnímání situace. Buď má pocit, že ženu nikdy nedožene, což je rána pro jeho ego, anebo je na něj partnerka příliš hodná, a tak si jí neváží. V tom prvním případě se jedná o ženy, které jsou velmi samostatné a dávají jasně najevo, že muže vlastně vůbec nepotřebují. Mají kariéru, své bydlení, spousty přátel, všechno, co si kdy přály, a jsou tak spokojené. Muž cítí, že ho ve svém životě vůbec nepotřebují, a bude se vedle nich cítit zbytečně. Mužská podstata je zabezpečit rodinu a partnerku. V tomto případě ale necítí, že by měl možnost.

Být schopná žena určitě není špatně. Výzva těchto žen spočívá v tom, aby se naučily projevovat svoji ženskost a zranitelnost. Aby vytvořily prostor, kde je pro ně muž důležitý a nepostradatelný, a tento prostor plně věnovaly svému partnerovi.

Udělám, co ti na očích vidím

Druhým případem je žena, která udělá pro muže všechno, a dokonce ještě víc, než se žádá. Tato žena má výzvu naprosto opačnou. Musí se naučit, že říkat ne, dovolit si oponovat, dovolit si hádat se a vnést trošku ženského temperamentu do vztahu není na škodu. Bohužel si muž nikdy nebude vážit ženy, která dělá první poslední, ale mnohem více si bude vážit té mrchy, co s ním zametá. Muž má také v DNA zakořeněno dobývání a snahu. Pokud ji nemusí vyvíjet, láska u něj neporoste, spíš naopak pro něj žena ztrácí hodnotu.

Můžou za to hormony

Hormony jsou to, co odlišuje muže od ženy. V dnešním světě emancipace žena produkuje spousty hormonu testosteronu, více, než je pro její tělo přirozené. Testosteron se vyplavuje při práci, organizaci, vydělávání peněz, zabezpečování domácnosti, řízení auta apod. Muž podvědomě vycítí z ženy, kdy má nízkou hladinu estrogenu, a tato žena pro něj přestává být atraktivní. Mozek ji začne vnímat spíše jak muže, kamaráda – zjednodušeně řečeno. Úkol ženy je tedy mimo jiné i vyvážit produkci estrogenu tak, aby vyzařovala své přirozené ženství. Hladina estrogenu roste při péči o sebe, při dotyku těla, hraní si s dětmi, těšení se na rande, líčení, nákupu (čehokoli), vzdělávání.

Najděte si rovnováhu

Svoji práci na toto téma dělím na dvě roviny – ta první je produkce hormonu a ta druhá je projevování ženskosti v obou protipólech – v tom něžném a citlivém, ale i v tom emočním a temperamentním. Aby ty nejlepší holky nebyly samy, je potřeba optimalizovat hladinu hormonu a vyvažovat tak svoji ženskost. A je potřeba tuto ženskost pěstovat, ať už tím, že si dovolíte se pohádat a být „drsná“, nebo tak, že si dovolíte před partnerem upustit slzičku. Tohle je rovnováha, která když nastane, pak ty nejlepší už nikdy samy nebudou.

Andrea a její ženství

Nedávno jsem měla tu čest spolupracovat s manažerkou Andreou na rozvoji její ženskosti. Andrea byla postavená hodně na mužské straně spektra. Společně jsme vystavěly strategii vyvažování hormonů tak, aby po každé „testosteronové činnosti zapojila estrogenovou“. Také jsme společně překonaly překážky, které na její cestě stály. Především se jednalo o pocity slabosti při pláči, pocit nedůvěry vůči mužům apod. Po krátké spolupráci se děly zázraky. Někdy mě to samotnou překvapí, co vše se může stát. Nejen že přede mnou stála žena, ze které šel respekt i něžnost zároveň, ale Andrei se upravil i menstruační cyklus, zhubla a za poslední měsíc ji pozvali na rande tři muži (předtím ji žádný muž nepozval skoro rok).

Zázraky se dějí

Někdy k tomu, aby se stal zázrak a obrovská změna ve vašem životě stačí opravdu málo. Vyvážení hormonů a zbavení se strachů a neužitečných myšlenek je jednou z cest. A je nádherné ženy na této cestě pozorovat.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.