Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Nerada bych paušalizovala nebo tvořila nějaké dogma. Důvodů pro podvod ze strany partnera může být mnoho a na jeden článek až přespříliš. Ve svojí praxi jsem ale odpozorovala nejčastější fenomén – spouštěč – nevěry partnera. Co je tím spouštěčem? Když žena zapomene sama na sebe.

Žena, která zapomněla

Nejvíce se to projevuje s příchodem rodiny. Žena přepóluje veškerou pozornost na dítě a zapomene na to, co ji baví. Už se nebaví s kamarádkou o nových botách, ale o plínách a bolesti prsou při kojení. Najednou není sama sebou, je matkou. Tohle je přirozené, ale jak dlouho a v jaké míře si to tolerovat, aby to nemělo vliv na vztah?

Zdravá míra

Že žena zapomene sama na sebe se nemusí nutně týkat příchodu rodiny. Může to být i nástup do nové, náročnější práce anebo i samotný start vztahu s partnerem. Cokoli, co odvede pozornost ženy sama od sebe na příliš dlouhou dobu, je špatné. Jak ale tedy určit tu zdravou míru? Jednoduše, vždycky si najděte čas sama na sebe – VŽDYCKY.

Ale já na to opravdu nemám čas

Včera mi přítel přečetl facebookové moudro – „Máš čas na všechno, na co si ho uděláš.“ Když říkáme, že čas nemáme, tak se nám pravděpodobně mění priority. Jakmile toto odpozorujete sama u sebe, je na čase s tím něco dělat, protože jste právě překročila onu zdravou míru.

Proč tedy partner podvádí?

Jednoduše proto, že už dávno nejste ženou, do které se zamiloval. Měl přece rád tu, co měla čas na něj, na sebe. Tu, která říkala svůj názor a byla svá. Právě ta vaše přirozenost byla důvod, že se do vás zamiloval. Se vztahem se samozřejmě vyvíjíme, ale přílišná změna priorit pouze na vaší straně je právě tím důvodem, proč partner podvádí.

Proč se se vztahem měníme?

Jsou k tomu dva důvody. Tím prvním je přirozený vývoj vztahu a vaší role v něm. Tohle by mělo probíhat u obou partnerů více méně stejně. Pak společně měníte vaše priority a vše funguje hladce podle plánu. Druhým případem je to, když nemáte dořešeno něco sama v sobě. Čím to je, že se krátce po vztahu změníte? Nebo změníte cokoli jiného na sobě? I proto jsou důvody a partner je vám zrcadlem, které vám odráží, co ještě sama v sobě nemáte dořešeno.

A co s tím?

Jednoduše pamatujte sama na sebe. Porovnávejte se klidně s vaším svobodným já. Co jste za svobodna dělala a teď už neděláte? A co z toho můžete zase začít dělat? Jakým způsobem se můžete vrátit zpátky sama k sobě a k ženě, do které se partner zamiloval? Je to na vás.

Jaké jsou výsledky

Často své klientky vedu k tomu, aby se vracely samy k sobě. Řešily v sobě to, co jim nefunguje a na této cestě jim pomáhám. Výsledek je skoro až kouzlo – na jednu stranu se zpátky stávají svobodnými ženami, které vědí, co chtějí a naplňují svoji představu a na stranu druhou se diví tomu, že čím více pozornosti dají samy sobě, tím více se jim jí dostává od jejich partnera. Muže vedle takové ženy ani nenapadne myšlenka na jinou.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.