Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Také máte přesvědčení, že když si najdete partnera, bude to ten na celý život? A taky vás pak rozchod bolel a litovala jste, že jste si zase vybrala špatně? Často se upínáme na myšlenku a touhu najít si muže, vedle kterého zestárneme. Mě ale spíš napadla otázka, jestli je ta touha skutečně o šťastném životě nebo o snaze vyhnout se další bolesti z rozchodu?

Co se děje, když „mám toho pravého“?

Když svůj partnerský vztah prožíváte s myšlenkou, že tohle je muž, kterého si jednou vezmete, můžete zapomínat na to nejdůležitější – učit se. Každá chyba a cokoli, co může ohrožovat váš vztah pro vás bude nemyslitelná. Když ucítíte, že si váš partnerský vztah prochází slabším obdobím, budete nesví a budete chybovat ještě víc. To povede jen k tomu, že se s partnerem více oddálíte, ačkoli vaše touha po tom, aby vše bylo zase v pořádku poroste. V takové situaci dovolíte, aby ve vašem vztahu rostl strach.

Co se děje, když pustím strach do vztahu?

Pokud ve vztahu roste strach ze ztráty partnera, proměňuje se naše chování. Už nejsme samy sebou. Nad každým rozhodnutím přemýšlíme, uzavíráme sebe a svoji podstatu kamsi pod pokličku a stáváme se ženou, která udělá všechno pro to, aby z partnera cítila lásku – tak jako na začátku vztahu. Často si ale neuvědomujeme, že právě takovým chováním ztrácíme nejen samu sebe – ženu, do které se náš partner zamiloval na prvním místě, ale zároveň ubíráme partnerovi svobodu. Žádná láska nemůže existovat bez svobody.

Jak se strachu zbavit?

Tohle se děje, pokud na vztah nahlížíme jako na trvalou záležitost. Možná namítáte, jak bychom tedy měly smýšlet o partnerském vztahu? Měly bychom si uvědomit, že všechno v životě jednou skončí – naše dětství, studium, dovolená, každodenní chození do zaměstnání a jednou skončí i život sám. Tak proč by zrovna vztah měl být výjimkou a měl by být trvalý?

Pokud přijmete skutečnost, že partnerský vztah je zkušenost, osvobodíte se. Nebudete trpět strachem ze ztráty vztahu – protože jste si přece vědomy, že nic v životě není věčné. Nebudete se soužit kvůli špatné zkušenosti, protože budete vědět, že vás posouvá dál, směrem k lepšímu partnerovi a k vašemu lepšímu, zkušenějšímu já. Beze strachu budete schopné plně projevit samu sebe, v celé své kráse a přirozenosti a budete stát vedle partnera s jistotou a vírou v proces a samu v sebe.

Jak vypadá partnerský vztah bez strachu?

Když se žena rozhodne změnit své smýšlení a začne na vztahy nahlížet jako „krásnou chvíli“, nevědomky začne tvořit prostor pro trvalý partnerský vztah. Zbavíte-li se strachu ze ztráty, nebo z toho, že něco pokazíte, povede to k tomu, že osvobodíte samu sebe. Pak se vám otevře srdce a vy budete schopny dávat, a hlavně přijímat lásku. A tato láska bude čistá, upřímná, nic neočekává a nic nepožaduje.

Co když je to pro mě těžké?

Málokdo z nás umí změnit své přesvědčení ze dne na den. To, že je to těžké, znamená, že tahle změna bude pro váš život zásadní. Většinou potřebujeme opravdu velkou zkušenost nebo něčí pomoc. Pokud si nevíte rady a ovládá vás strach v různých podobách, napište nám do online poradny, popřípadě si s námi domluvte nezávaznou konzultaci. Rády vás provedeme procesem, který vás osvobodí a zkvalitní váš partnerský vztah.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.