Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Dnešní svět je víceméně mužský. Společnost nás „nutí“ postarat se o sebe, vydělávat si, jsme často stavěny do rolí, kde přebíráme mužské povinnosti a tak se snadno stane, že se přestaneme chovat jako něžná stvoření a necháme se strhnout mužským světem.

Ženská zranitelnost

Co se tím myslí? Zranitelnost si představte tak, že ukážete, co je pro váš těžké a dáte prostor muži, aby vám pomohl. Nemusí se jednat o těžké tašky, ale třeba klidně o finanční pomoc, nebo cokoli jiného, co spadá do mužské kompetence. Zkrátka necháte chlapa být chlapem.

Proč to nejde?

Ruku na srdce, dámy, která z vás by o sobě prohlásila, že NIKDY nepřejímá mužskou roli? Že nepřispívá do rodinného rozpočtu, že se stará pouze o domácnost a to, co ji baví, že si na sebe neberete víc povinností, než unese? Každá to děláme a jestliže ne často, stejně jsou chvíle, kdy se necháme strhnout. Od žen už se dávno neočekává, že budou plnit pouze roli matky a tvůrkyně domova, očekává se, že se budeme na tvorbě rodiny a vztahu podílet ve všem stejnou měrou jako muž.

Co to způsobuje

Jsme dobré, že to všechno zvládáme, všechna čest nám, ale jaké jsou následky v reálném životě? Když nedáme prostor muži být mužem, nedáváme mu prostor projevit zodpovědnost a on poleví. Často čtu v různých diskuzích, že po narození dítěte se partner přestal o vše zajímat – to proto, že vy to všechno zvládáte sama a pro něj už nezbývá místo. A ani se po něm vlastně nevyžaduje, aby byl chlap, proč taky, když to zvládnete sama?

Ukažte zranitelnost

Když muži ukážeme, v čem všem potřebujeme jeho pomoc a podporu, zároveň v něm probudíme touhu tyhle všechny věci pro nás dělat. Věřte tomu, že partner bude šťastný, když vás bude moct rozmazlovat, když vám bude moct ukázat, jaký je gentleman a když ho necháte být mužem, bude ještě lepším, než si vy samy dokážete představit. Proč si myslíte, že jsou muži nejvíce zamilovaní do těch žen, které nemilují je? Protože tam se musí nejvíc snažit a nejvíce jsou ve své mužské roli a energii.

Ke zranitelnosti závěrem

Dnešní svět nás nutí zastávat více rolí a povinností, než je nám jako ženám dáno. Naše opravdová výzva tedy nespočívá v tom toho zvládnout co nejvíce, ale v tom uvědomit si, co zvládat nemusíme a co můžeme nechat na partnerovi. Dovolte si být ženou se vším všudy a dovolte vašemu partnerovi a celému okolí, aby k vám tak přistupoval.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.