Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Moje stránka je sice zaměřená na ženy, ale běžně se o vztazích bavím i s muži. Je zajímavé vidět pohled i z druhé strany. Všimla jsem si takové zajímavé věci. Jen pár mužů řeší vztahy. Většina z nich nic neřeší a případně mají vedle sebe nešťastnou partnerku, která se snaží jejich vztah posunout. Ale muž? Většinou se jen veze. Vede mě to k úvaze, proč to tak je?

Trocha té přírody

První myšlenka, která mě k tomu napadla byla příroda a naše „tovární nastavení“. Muži jsou orientovaní na lov, ženy na péči. Už od pravěku byli muži ti, co zabezpečovali rodinu a ženy ty, které se o rodinu staraly. Tento předpoklad mě vede k závěru, že muži jsou více orientovaní na práci, na oddech po ní, na zábavu, na pohodu a na klid (přeci jen si chtějí po náročném pracovním dnu odpočinout). Oproti tomu ženy, jsou orientované na teplo domova. Krásnou rodinnou atmosféru, harmonii a soulad. Touží také po výchově dětí v co nejlepších podmínkách a samozřejmě potřebují být milované a opečovávané. Nebyly bychom ale správné ženy, aby to s námi nebylo těžší. To, nakolik se cítíme opečovávané a milované záleží na tom, jak muž dokáže zapadnout do naší představy harmonie. A muž, který je orientovaný především na zabezpečení rodiny etc., nemusí zcela porozumět tomu, co žena přesně chce.

A pak se to stane. Žena řeší a snaží se vytvořit ještě větší harmonii a muž se jen veze, protože z jeho perspektivy je vše v pořádku. Zas tolik se toho přece neděje, tak co ta ženská pořád má?

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše

Další myšlenka, která mě napadla, se týká rozdílného vnímání a jednání. My ženy máme zkrátka jiné zvyky. Například rády si zdlouhavě o věcech povídáme, rády dáváme podporu, rády vybíráme různé doplňky do domova, aby byl útulnější, ale také rády pečujeme samy o sebe, abychom byly krásné. Oproti tomu muž si rád odpočine, zajde na pivo, povídá si s kamarády na mužská témata (pokud jste někdy slyšela hovor skupinky mužů, obzvlášť po pár pivech, pak víte, o čem mluvím), zdokonaluje se ve své profesi a podobně. Už z popisu vidíte, že to jsou dva různé světy, které na sebe mohou v určitých ohledech narážet. Muž zkrátka potřebuje to svoje a když to nemá, bude to vyhledávat. Často se děje, že má žena od partnera jiná očekávání a ty ho mohou trošku omezovat. On pak přirozeně tíhne k tomu, co mu jako muži chybí. A žena? Ta opět bude řešit proč.

A co z toho vyplývá?

Záměry mužů a žen jsou rozdílné, stejně tak jejich vnímání. Možná bychom se my ženy mohly inspirovat muži a na chvíli nic neřešit a jen pozorovat. Častokrát si totiž nemusíme uvědomovat, že tlak, který na muže vytváříme, může být tak velký, že ho nevědomky odháníme. Samozřejmě platí, že čím déle něčemu čelíme, tím černěji celou situaci vidíme, a proto je důležité vzít si i odstup a dovolit si neřešit.

Často se setkávám s ženami, které mají problém ve vztahu, co vznikl na základě jejich vnímání. Ve skutečnosti tam problém až tak velký nebyl, ale ony ho nafoukly a udělaly si z něj svoji osobní frustraci. Stačila malá změna vnímání, malé uvědomění a celá situace se proměnila. Často k takovému uvědomění pomůže právě odstup a pochopení. Až se budete cítit nesvá, vzpomeňte si na to, jaký svět mají muži, jaký ženy a celou situaci přehodnoťte znovu z tohoto úhlu pohledu. A napište mi, co se potom stalo.

 

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.