Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Často se setkávám s ženami, které rezignovaly. Nebyly spokojené s tím, co pro ně partner dělá nebo nedělá a zaujaly postoj „radši si vše udělám sama“. Většinou si neuvědomují, co takový postoj způsobuje, a co to dělá s nimi a s jejich vztahem. Já bych vám to ráda vysvětlila, abyste také nepadaly do iluze „udělám si vše sama“ a zbytečně si neškodily.

Zbavení zodpovědnosti

Ona rezignace, která přichází, v podstatě zbavuje vašeho muže zodpovědnosti. Dělá z vás člověka, který se přizpůsobí, který nebrblá, člověka, který se vzdal. Zároveň se tímto jednáním stavíte nevědomky spíše do role jeho matky. Když to neudělá pořádně a není toho schopný, udělám si to sama. A jak si myslíte, že se muž v takových situacích cítí? V těch lepších případech vám řekne, že se chováte jako jeho matka. V těch horších si vás přestane vážit.

Ještě si pojďme zmínit určitou hranici. Samozřejmě je skvělá být nezávislá a starat se sama o sebe – v tom určitě pokračujte. V tomto směru v partnerových očích rostete. Tento článek je ale o situacích, které se týkají vás obou – vašeho soužití, plánování, každodenních záležitostí. V těchto věcech by vše mělo být win-win a pokud není, a pokud na sebe přebíráte příliš zodpovědnosti, partner se jen veze – je to špatně.

Nedostatek trpělivosti

Jako vždy takové jednání poukazuje na růst u vás. Tím prvním případem je vaše trpělivost. Raději než abyste si počkala, klidně i několik měsíců než se partner něco naučí, než vás pochopí, než vám vyhoví, tak se stáhnete, protože na to nemáte nervy. Můžete mít pocit, že je v těchto situacích něco jako vaše dítě. Ale kam vás tato netrpělivost dostane? Je pro vás opravdu užitečná? Vše začíná malými krůčky a když takto z netrpělivosti prominete něco malého, kam to může přerůst?

Nedostatek dominance

Druhým důvodem je nižší dominance, která má za následek to, že si nestojíte na svými potřebami a nekomunikujete je, protože to považujete za špatné – v jakémkoli pojetí. Když si o pomoc řeknete, necítíte se komfortně a pokud vám není vyhověno napoprvé, málokdy se k tématu vrátíte znovu. A tak se raději postaráte sama o sebe, než abyste musela čelit něčemu, co je pro vás nepříjemné. Tohle ale vede k tomu, že se stáváte ženou, jejíž potřeby nemá partner šanci naplnit, protože si za tím dostatečně nestojí.

Mužská role

Pro muže je velmi důležité vidět, že ho partnerka potřebuje – alespoň v některých ohledech. Emancipace je krásná věc a já ji schvaluji, ale mužům se v určitých ohledech jejich mužská role brát neměla. Pak totiž utíkají za milenkami, které nám často nesahají ani po kotníky, ale přesto na nich ty muže něco přitahuje. Muž se potřebuje cítit jako chlap, co má koule. A vy mu to dopřejete tím, že ho necháte vám pomoct. Necháte mu jeho díl zodpovědnosti a nebudete se stavět do role „udělám si to sama.“

Vedlejší efekt

Nádherným vedlejším efektem je to, že i vy se uvolníte a dovolíte si tak naplno prožívat svoji ženskost. Ženy jsou rády opečovávané, rozmazlované, to v nich probouzí tu správnou energii. Dovolte si to a vaše přitažlivost vzroste o tisíc procent.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.