Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Úspěch nemusíme nutně spojovat pouze s kariérou. Úspěch můžeme zažívat ve všech oblastech našeho života, a to i ve vztazích. Někteří lidé jsou takoví, kterým se daří, jiným naopak ne. Někteří jsou ve svém životě velmi spokojení a jiní se zase oddali tomu, co přijde, a víc nijak neřeší. Co vlastně dělá z úspěšného člověka úspěšným?

Rozdíl mezi neúspěchem a úspěchem

Život nás vlastně celou dobu testuje. Testuje především to, jestli to s našimi sny a odhodláním myslíme vážně. Prostě ukaž mi, jak moc chceš to, co chceš a já ti to pak dám. Nikdy nikomu nic nepadá do klína a život ví, co dělá. Daruje úspěch jen těm, kteří ho nezklamou a kteří nezklamou sami sebe. Tím testem je to, jak se člověk vypořádá s překážkami. A taky to, zda jde do akce, či nikoli.

Překážky jako dar

Každá překážka, která přichází, je jen znamením toho, že ještě na svůj úspěch nejste připraveni. Například ve vztahu – pokud máte neúspěšný vztah, co opět končí rozchodem, je to signál k tomu odnést si zkušenost, která bude pro další vztahy velmi cenná. Máte tedy dvě možnosti. Buď se zavřete před láskou a řeknete si, že žádný správný muž neexistuje a stanete se obětí událostí anebo se poučíte a půjdete do toho znovu. V tom prvním případě dokážete životu, že o vztah nestojíte, protože se nechcete učit. V tom druhém ukážete, že jste ochotna podstoupit cokoli, abyste toho pravého našla. Když byste byla paní osudu (představte si nějakou pohádkou postavu), komu byste raději dopřála šťastný konec? Žene z první situace nebo té z té druhé?

Akce nebo setrvání?

Dalším z rozdílů je to, jak jde člověk do akce. Jsou tací, kteří se poučí, ale někdy pouze poučení nestačí. Někdy je potřeba rozvíjet se více, do hloubky, třeba s odborníkem. Například obchodník bude potřebovat absolvovat nějaká školení prodeje, aby byl úspěšný. A stejně tak některé ženy potřebují nasměrovat a odhalit, co dělají špatně, aby se mohly posunout z místa. Opět jsou tři skupinky lidí. Jsou to lidé velmi uvědomělí, kteří se poučí ze zkušenosti, znají dobře sami sebe a jejich „problémy“ nejsou tak velké, aby si sami neporadili. Pak tu jsou tací, kteří si něco uvědomují, znají své bloky, ale nedělají nic proto to, aby je odstranili. Anebo jen tak prokrastinují osobním rozvojem – znalostí spousty, ale změna žádná. A pak je tu třetí skupinka, která využije veškeré dostupné možnosti, aby změna přišla. A kdo má úspěch? Ten, co jde do akce a využívá vše, co je mu dostupné.

Úspěšní lidé

Je bláznovství myslet si, že změna přijde sama od sebe. A ještě větší bláznovství je myslet si, že úspěch padá do klína sám od sebe. Někdy můžeme mít tendenci myslet si, že úspěšní lidé to mají zadarmo. Že k nim úspěch přišel sám a že si to ani nezaslouží. Zeptejte se takového člověka na jeho příběh a budete hodně překvapená.

Povím vám o jedné ze svých klientek. Byla to zasnoubená žena, která velmi milovala svého přítele. Snažila se ze všech sil, aby jejich vztah vydržel a častokrát šla na hranici svých možností. Udělala vše, co bylo v jejích silách, aby vztah udržela, ale nepodařilo se. Po dobu naší tříměsíční spolupráce se se snoubencem rozešla, odjela na dovolenou do Asie a začala na sobě intenzivně pracovat – měla toho neúspěchu už plné zuby. Asi půl roku po ukončení koučování mi psala, že má nového přítele a že má pocit, že je to tentokrát ono. Teď, zhruba po roce od její zprávy, žije s přítelem v krásném domě a čekají miminko. Zeptala jsem se jí, čím si myslí, že to je, že se jí tohle podařilo a ona odpověděla toto: „Chtěla jsem to vzdát, už mě nebavilo, jak se mnou všichni chlapi vymetli (použila ostřejší výraz, který jsem si dovolila poupravit). Myslela jsem si, že jsou na prd a že dobrej chlap prostě neexistuje. Když jsem se pak nahlídla do svojí hlavy, bylo mi jasný, že přitahuju stejnej bordel, jako je ve mně. Víš, jak je ta japonka s tím úklidem? Říká, že si máš uklidit v sobě a pak si uklidíš i v životě, a to jsem udělala. A podívej – skvělej chlap, dítě na cestě a všechno, co jsem vždycky chtěla. Díky úklidu vlastní hlavy.“

A přesně o tom to je. Běžte do akce, udělejte úklid. A pak přijde úspěch. Bez úklidu a rozhodnutí k tomu to ale nejspíš nepůjde.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.