Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


O sexu ve vztahu panuje spousta mylných přesvědčení a spousta očekávání, která by měla být naplněna. Vtipné na celé té situaci je to, že často chceme po partnerovi, aby naplnil něco, o čem mu neřekneme. Prostě tak nějak doufáme, že se trefí do černého a že to v posteli do sebe zapadne. Jen tak napoprvé. Toto je jeden z nejčastějších omylů. A je jich samozřejmě mnohem více. V článku se na některé podíváme.

  1. Sex a pak se rozhodnu

V moderní době nám často k výběru partnera pomáhá jako kritérium kvalita sexu. Často se uvažování o vhodnosti partnera odehrává až po sexuálním zážitku. Tento přístup je nevhodný hned z několika důvodů. Jednak se sexem tvoří vztah a určitá forma intimity, která nám potom zabraňuje vidět věci střízlivě, a tak se často můžeme rozhodnout, že mu dáme šanci, ačkoli bychom tak bez sexuálního zážitku neučinili. Zatemňuje tedy náš úsudek, co se týká výběru partnera.

  1. Sex musí sednout

Druhá věc je ta, že když už se rozhodneme, že bychom s tímto člověkem chtěly do vztahu, a pak se odehrají postelové hrátky, jsme zklamané, když partner nenaplní naše očekávání. Škoda, že mu to nejde v posteli, jinak je to ale skvělý chlap. Toto je druhý mýtus. Nemůžete očekávat, že si s někým v posteli sednete na první dobrou. Ano, může se to stát, a určitě se vám to i stalo, ale není to pravidlo. Sex je o souhře, důvěře a naplňování potřeb. Pokud dopředu tyto potřeby neznáte a nemáte mezi sebou silnější důvěru, potom sex nemůže být přesně podle vašich představ. V podstatě hrajete ruletu.

  1. Láska prochází trenkama

TOHLE JE PRAVDA. Sex vyplavuje u muže testosteron. Je to hormon, který je muži přirozený. Tento hormon se vyplavuje, když se mu žena jakkoli sexuálně věnuje. Způsobuje to, že se muž cítí jako borec a jako pán všeho tvorstva. 😊 Když ho tedy dobře umíte uspokojit v posteli, dáváte mu tím pocit, že je jedinečný a úžasný, tedy dávají mu ho ty hormony. Vy ale významně dopomáháte tomu, aby se vyplavily. Získáte si tak srdce muže.

  1. Když mi něco přijde nechutné, prostě to dělat nebudu

Tady opatrně. Sex je citlivá a důvěrná věc. Pokud se vám partner svěří se svou touhou a nesetká se u vás s pochopením, je potřeba mu potřebu naplnit jinak. Když byste totiž partnera označily za nechutného, nabíháte si akorát tam, že už se vám s ničím nesvěří a pravděpodobně si půjde potřebu uspokojit jinam. Uvedu vám příklad. Muž touží po análním sexu. Partnerka nikoli. Mohou se ale dohodnout, že si k sexu pustí porno s touto tématikou. Muž je spokojený a partnerka mu poskytla maximum v tomto ohledu, které pro ni bylo přijatelné. Na druhé straně je tu muž s preferencí análního sexu a partnerka, která mu řekne striktní ne a zároveň ho poučí, jak je to nevhodné a nezdravé a kdo ví co. Kdy se muž bude cítit lépe a kdy partnerka tvoří větší důvěru?

  1. Moje znalosti jsou omezené

Rozhodně ANO. Za svůj aktivní sexuální život jsem si říkala, že mám poměrně dost zkušeností, že nejspíš vím, co se mi líbí a co ne, a že můj partner to má stejně. Vlastně není až moc co nového objevovat. A když už budeme mít potřebu posunout hranici, inspirujeme se v pornu. To je ale velký omyl. Začala jsem se zajímat (pouze z osobního zájmu) o tantru. Tantra je umění, které se věnuje rozvíjení sexuální energie každého člověka, a to jinak než samotným sexem. Musím říct, že to silně doporučuji každému páru. Náš sexuální život je úplně jiný, než býval.

Na závěr

Samozřejmě je více mýtů a tabu o sexu. Další vám napíšu třeba v příštím článku. Toto jsou ta nejčastější, se kterými se setkávám. Je třeba si jich být vědoma, protože sex jako významná oblast života a vztahu vám může nadělat spoustu neplechy, tak proč si to ještě ztěžovat, že.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.