Jak být na 100 % sama sebou
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


V naší agentuře Život Jako Hra se setkávám s lidmi, kteří mají v životě něco, co by chtěli změnit. Pomáháme jim objevit, co přesně jim nefunguje a nabízíme jim způsob, jak to změnit půjde. Často se ale s kolegy setkáváme s tím, že v závěru tito lidé váhají, jestli jsou do změny v jejich životě ochotni vůbec investovat. A já bych se ráda s vámi teď podělila o to, čím to je.

Proč to takto funguje?

Zezačátku jsem si říkala, proč? Nemohla jsem pochopit, jak to že se lidé okamžitě nechopí příležitosti změny k lepšímu, nad čím to váhají? Většinou to jsou lidé, kteří mají dobře ekonomické zázemí, takže peníze nehrají velkou roli. Je to v něčem jiném – prostě si to neumí osahat.

Nedostatek představivosti

Jedna věc je strach ze změny. Kolik z nás ví, co přesně chce změnit – hádám si tipnou, že 99%, ale kolik z nás se zamyslelo nad tím, co bude, až ta změna nastane? Představte si to tak – máme majitele firmy a on chce delegovat svoje povinnosti na ostatní – aby měl víc času atd. Zatím je to logické. Co se ale stane, až se to stane? On už nebude potřebný tak, jako dřív, nebude důležitý, nebude x dalších věcí. A to je strašné! Přece je tak přepracovaný, ale i přesto by mu tahle změna přinesla více těžkostí.

Změna přináší práci na sobě

Náš mozek má skvělou funkci – chránit nás. A mozek to všechno domýšlí. I když nevíme, co bychom změnou ztratili, stejně máme svoje dobré důvody, proč ji neudělat. My máme intuici, že by to nebylo dobré. Odkryli bychom totiž svoje další limity jako například pocit nedůležitosti u našeho majitele, a to je hodně práce. A mám to zapotřebí? Ona je pro mě možná opravdu výhodnější tahle pozice v zóně komfortu.

Změnu si neosahám, ani se s ní nepochlubím

Kromě toho, že změna přináší další práci sám na sobě, nelze ji osahat a nelze se s ní pochlubit. Co tím myslím? Když si koupíte nové BMW, všichni to vidí, chválí vás, jaké to máte krásné auto a vaše investice do vozu se vám vrací v podstatě hned a znatelně. Ale když investujete do osobního rozvoje, co se vlastně změní? Nikdo si toho nevšimne (alespoň ne okamžitě, protože změna je proces a ne jednorázovka), nikdo vás za to nepochválí, přinese vám to ještě víc práce a nijak to nezvýší váš komfort – jako třeba to auto.

Nesmysl?

Ano, je to nesmysl. Ale bohužel takto to většina lidí vnímá. Co je na tom skvělého? Skvělé je na tom to, že když už jednou člověk tuhle investici udělá, je to jako droga. Když se rozhodne něco se svým životě opravdu udělat, tak ty změny pociťuje a je to skvělé. Pak vám najednou nedává smysl investovat do nového auta, ale radši jdete na přednášku, za koučem, terapeutem, kamkoli, protože víte, že změna ve vaší osobnosti je to, co vám přinese těch aut třeba pět.

Priorita závěrem

Moje vize je ta, že v průběhu let si lidé uvědomí důležitost investice do osobního rozvoje a že nejdříve budou zdokonalovat své vnitřní prostředí (to, co mají v hlavě), aby mohli tvořit okolní prostředí. Pak se nebude stávat, že lidé budou mít předsudky typu – ten má Iphone a BMW, to je nějaký vůl nebo ten si na to někde určitě nakradl, ale budou říkat – ten na sobě musel hodně makat, aby toho všeho dosáhl.

Líbí se vám tento článek? Ohodnoťte jej prosím. Váš názor mne zajímá.