E-book ke stažení - TADY :-)
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Transformativní koučink

Koučování je způsob, jak změnit svůj život. Transformativní koučování vytváří prostor pro trvalou změnu a její zavedení do praxe. Ve vztazích je transformativní koučování důležité z několika důvodů. Prvním z nich jsou zkušenosti, které si odnášíme z dětství. Když jsme děti, tak naše kapacita porozumět událostem v našem životě je omezená, a tak se často stává, že naše hlava vyhodnotí situace velmi jednoduše a vytvoří nám vzorec chování, který nás má v budoucím životě chránit před podobnými traumaty.

Například malá Anička má úzkostlivou maminku, která Aničce pořád říká, aby se nebavila s cizími lidmi, že ji ublíží. Jednou se Anička začne bavit s milým pánem na hřišti a maminka je vzteky bez sebe. Anička si po křiku a pláči, kdy situaci nerozumí, zapamatuje, že bavit se s cizími lidmi přináší utrpení (křik od maminky a pláč). Když Anička vyroste má potom problém se seznámit. A taky radši utíká ačkoli tomu nerozumí. V dospělosti se snaží přijít na to, proč se jí to děje a snaží se vyhledávat seznamovací techniky, které ji ale nikdy nebudou fungovat, protože příčina jejího neúspěchu není venku, ale v ní samotné.

Situacím v našem dětství, ale i poté v průběhu života čelíme všichni. Na někoho mají větší dopad, na někoho menší. V koučovací konverzaci se skrze současné „nespokojenosti“ (každý muž mě podvádí, hodný muž neexistuje, všichni chlapi jsou stejní…) podíváme na příčinu a důvod, proč toto přesvědčení vzniklo a společně ho změníme. Na základě změny našich přesvědčení se poté mění i naše realita. Možná znáte to pořekadlo, že co máme v sobě, k sobě potom také přitahujeme. Z hlediska neurověd je vysvětlení jednoduché – náš mozek vyhledává to, co zná. Pokud zná jen nevěrníky, bude vám je taky vyhledávat. Koučování je způsob, jak naučit mozek poznávat i jiné a ty potom i vyhledávat.

V moji práci kladu důraz na individualitu, lidskost porozumění, důvěra a jedinečnost každého z nás. Respektuji klientovo tempo a přání. V koučovacích konverzacích se vžívám se do kůže klientky a odkrývám jí, co je jí zatím skryto. Po čas našeho hovoru klientka začíná rozumět souvislostem ve svém životě a skrze pochopení potom měníme její současnou situaci.

Výsledkem mé práce s klienty je trvalá změna vnímání sebe samotné a života kolem. Tato změna vnímání pomáhá klientce žít s větší lehkostí, vytvářet kvalitnější vztahy a cítit se sama sebou v každém okamžiku. Krásným vedlejším efektem práce sama na sobě je zpětná vazba klientek v podobně krásných referencí.

Nejčastější témata, která se řeší v rámci transformativního koučinku jsou:

 • nefungující stávající vztah
 • strach opustit partnera
 • nízká sebedůvěra/sebevědomí
 • špatná komunikace ve vztahu
 • neschopnost být single
 • tendence si neustále vybírat podobné typy mužů
 • obtíže při hledání nového partnera
 • těžkosti při vyrovnání s rozchodem
 • zlepšení a rozvoj současného vztahu
 • vyrovnání se s nevěrou
 • krize ve vztahu a neschopnost posunout se dál

a mnoho dalších…

 

V každé konverzaci se řídím etickým kodexem, který najdete ZDE https://www.coachfederation.cz/cz/pro-klienty/eticky-kodex.html

Zkušenosti mých klientek najdete mezi referencemi.                         

Koučování probíhá osobně v Brně nebo Praze formou konverzace. Alternativou pro jiné kouty republiky je kontakt po telefonu, popř. Skype. Samozřejmostí je kontakt mimo koučovací hodinu, kde se mnou klientka může sdílet svůj postup a nadále tak rozvíjet a zvědomovat svoji transformaci.