E-book ke stažení - TADY :-)
×

E-book Jak se poznat a být sama sebou

Ušetři si trápení ze špatných vztahů. Buď ženou, která je milovaná svým okolím pro to, jaká skutečně je. Stáhni si náš e-book a zjisti, jak na to.


Veronika Blížkovská

Osobní příběh

Cesta osobního rozvoje není jednoduchá. Je plná uvědomění o sobě samotné, o svém fungování o chápání souvislostí minulosti a přítomnosti. Je také o vědomé tvorbě naší budoucnosti a o oproštění se od našich limitů, a to těch vědomých i nevědomých. Je to cesta, na které je potřeba dávka sebereflexe, upřímnosti a odhodlanosti čelit pravdám, které mohou být nepříjemné.

Já se na tuhle cestu vydala před osmi lety, kdy jsem dostala od tehdejší kolegyně knížku Tajemství. Pár let jsem čerpala informace o osobním rozvoji ze všech dostupných zdrojů. V určitém bodě jsem se ale začala cítit „že už vše vím“. Od přírody mám dar posouvat hranice své i druhých a maximalizovat potenciál a v získávání informací o osobním rozvoji jsem už potenciál vidět přestávala. Rozhodla jsem se pro akci.

 

Terapie a koučování

Zatím můj osobní rozvoj spočíval ve zjišťování informací. Dalším logickým krokem bylo zaměřit pozornost blíž na mě samotnou. Obecně už jsem tomu principu rozuměla, ale zajímalo mě, jak to vypadá při individuální práci. Experimentovala jsem s různými technikami, kterými jsem si prošla – konstelace, terapie, meditace, koučování, aj. 

Celý ten proces mi dával smysl. Uvědomila jsem si, že klíč ke spokojenému životu spočívá v neustálé práci na sobě samotné. Že úspěch přichází až mu to dovolíme a že mnohdy sami sobě stojíme v cestě způsobem, jaký nemusí být na první pohled zjevný.

Vždycky jsem chtěla pracovat s druhými lidmi a pomáhat jim a cesta terapií a koučování mi ukázala ten nejefektivnějším způsob jak. Absolvovala jsem tedy kurz EFT a později i kurz koučovacích dovedností a metody Život Jako Hra.

 

Proč vztahy?

Ve svém projektu se zabývám osobním rozvojem ženy a stejnou měrou partnerskými vztahy a důvod je prostý – náš partner je totiž zrcadlo. Odráží nám vše, co v sobě nemáme vyřešené, co přehlížíme, co vidět nechceme a ve vztahu dostáváme prostor pro rychlejší růst.

Lidé se často diví, proč nemají úspěšné vztahy a myslí si, že jednou toho pravého potkají a určitě potkají, ale pouze v případě že oni sami se tím pravým / tou pravou stanou.

Pro úspěšný vztah je tedy potřeba obrovská dávka osobního rozvoje.

Já sama jsem dlouho žila s přáním najít svého Božského a nerozuměla jsem tomu, proč stále nepřichází, ale teď už to vím – on jen čekal, až se pohnu z místa. V současné chvíli, po dlouhodobé práci na sobě samé, vedle mě stojí muž, který v mnoha ohledech překonal moje představy o panu Božském. Společně vítáme výzvy, které náš vztah přináší, protože si uvědomujeme, že jeden s druhým porosteme rychleji.

 

Můj přístup

Prošla jsem si cestou, po které jde každý, kdo se opravdu naplno rozhodne věnovat osobnímu rozvoji, mám tedy dávku empatie a pochopení pro své klienty. Díky tomu, že jsem zažívala podobné příběhy se dokážu rychleji dostat k jádru věci, a to dělá moji práci efektivní a rychlou. Zakládám si na individuálním přístupu a víře v to, že každý z nás sám ví, co je pro něj nejlepší. Záleží mi na tom, aby klient vždy odcházel s tím, pro co si přišel. Nejvíce si na své práci užívám rozvíjení potenciálu klienta a posouvání hranic toho, co vidí ve svém životě jako možné.

Mojí motivací jsou spokojení klienti a jejich krásné zpětné vazby. Baví mě přinášet společnosti hodnotu skrze pocit naplnění a štěstí každého z nás. Věřím, že toto je cesta k trvalé změně.

 

S láskou

Mé vzdělání

Absolvované tréninky v Život Jako Hra:

  • Základní koučovací dovednosti
  • Metoda Život Jako Hra
  • Mentorcoaching